Linux ile ilgili genel tavsiyeler

Ne kadar acaba? Nasıl olsa alıştım Windows'un 2/4 GB kullanmasına aşinayım 150 MB den bir şey olmaz diye düşünüyorum. Zaten Linux'a geçmemin temel sebeplerinden biri istediğim tasarımı yapabilmek.

Windows 10'u HDD ile kullanıyorsan macOS teması seni pek etkilemez :D İstediğin tasarımı yaparsın ama daha sade tema ve ikonlar kullanırsan daha hafif ve hızlı olur.

Ne kadar acaba? Nasıl olsa alıştım Windows'un 2/4 GB kullanmasına aşinayım 150 MB den bir şey olmaz diye düşünüyorum. Zaten Linux'a geçmemin temel sebeplerinden biri istediğim tasarımı yapabilmek.
Tam bir sayı vermek doğru olmaz ancak Pantheon, KDE gibi masaüstleri çok yorar. Xfce'de çok yoracağını zannetmiyorum MacOS temasının ama denemeden bilemeyiz.

Ve ekstra bir soru daha, şimdi baktım da Microsoft Teams'in kodları nasıl paylaşılmamış nasıl uygulama marketine eklemişler? Ve başka Türkçe karakterlerde sorun yaşama konusunda emin miyiz?

Ve ekstra bir soru daha, şimdi baktım da Microsoft Teams'in kodları nasıl paylaşılmamış nasıl uygulama marketine eklemişler? Ve başka Türkçe karakterlerde sorun yaşama konusunda emin miyiz?
Ben sistemi İngilizce kullanıyorum, karakterlerle alakalı bir sıkıntı yaşamadım hiç. Teams uygulama marketinde var mı emin değilim ama resmî sitesinden indirip kurabiliyorsunuz.

macOS teması seni pek etkilemez :D
Anlamadım, iyi anlamda mı kötü anlamda mı?
Xfce'de çok yoracağını zannetmiyorum MacOS temasının ama denemeden bilemeyiz.
Tamamdır o halde yükleyip deneyeceğim sonra bir blog yazarım bunun hakkında :D
Ben sistemi İngilizce kullanıyorum, karakterlerle alakalı bir sıkıntı yaşamadım hiç. Teams uygulama marketinde var mı emin değilim ama resmî sitesinden indirip kurabiliyorsunuz.
Rica etsem gönderebilir misiniz ben Microsoft'un sitesinden baktım sadece Windows gözüküyordu.

Kde sonradan ağırlaşıyor.
Xfce için bazen sorun oluyor ama dikkatli olmazsan paneli silebilirsin yapmasını bilmiyorsan boş yere uğraşırsın.
Arch tabanından ilk başta uzak dur.
Masaüstü ortamı olarak benim kendi deneyimlerim göre en iyiler Xfce ve budgie.
Sana birisi şu dağıtımı kullan derse çok itibar etme onda sorunsuz iken sen sorun yaşabilirsin kendine bir taban belirle onun dışına pek çıkma.

Ben de böyle kullanıyorum fakat bundan bağımsız olarak şapka kullanımı Windowsdaki gibi değil. Doğrusunu söylemek gerekirse toplamda 3 kelime falan vardır şapkasına önem verdiğim. O yüzden bu sorunu pek takmamıştım, şimdi buraya yazarken bakayım dedim. Alt Gr + şapkalı kullanmak istediğimiz tuşa basınca şapkalı oluyormuş. Açıkçası Shift + 3 + harf tuş kombinasyonundan daha rahat geldi şu an fark edince. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı