Linux işletim sistemi önerisi

Linux mu başıboş. 😂

Arkasındaki açık kaynak topluluğu ve diğer Linux kullanan topluluk boş boş takılıyordu zaten değil mi?
Microsoft bile Linux'a yatırım yapmaya ve Linux'un gelişimine katkıda bulunmaya başladı.
Ne yaparsan yap kendi bildiğini okumaya devam edecek, bu tür insanlar uğraşmaya değmez.

Sen de Windows 10 kullanıyorsunn sana ne oluyor? Adam akıllı soru sordum oyun oynanabiliyor mu? İstediğimiz programı kullanabiliyor muyuz?
Sistemim dual boot, istediğim zaman Linux'a geçiş yapabiliyorum. Alışkanlıklardan dolayı Windows'u tercih ediyorum. Ayrıca SSD'de yer olmadığı için Linux'u HDD'ye kurmuş olmam da aktif olarak Linux kullanmamamın sebeplerinden.

Diğer sorularınıza gelirsek Linux destekli oyun ve programları sorunsuz kullanabilirsiniz. Onun dışında Linux desteği olmayan programları zorlayarak bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz ya da ücretsiz ve açık kaynaklı alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Linux başıboş bir işletim sistemi.

Tam tersi. Windows + macOS geliştiricilerinden çok daha fazla GNU/Linux geliştiricisi mevcut. Çünkü diğer işletim sistemleri sadece tek bir firmanın tekelindeyken GNU/Linux sistemleri destekleyen yüzlerce firma, vakıf, devlet, organizasyon, gönüllü programcılar (topluluklar) ve bir o kadar da dağıtım çeşitliliği var.

Merhaba,

An itibarı ile Windows'u terk ediyorum, Linux geçme kararı aldım bugün. Şimdi arkadaşlar ben normal bir ev kullanıcısıyım. Bu Linux sistem öyle bir sistem olmalı ki hem göze hitap etmeli hem de hatasız güncel bir sistem olmalı. 2020 yılı için en iyi önerilerinizi bekliyorum.

Ek olarak Linux'ta Windows oyunlarını da çeşitli yollar ile çalıştırmak istiyorum. Bu konu da da desteğinizi bekliyorum.

Linux Mint
Ubuntu

Arkadaşlar sizde taktınız haa sorumamı cevap vereceksiniz yoksa kendinizi mi yücelteceksiniz ego kralları.
Diğer sorularınıza gelirsek Linux destekli oyun ve programları sorunsuz kullanabilirsiniz. Onun dışında Linux desteği olmayan programları zorlayarak bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz ya da ücretsiz ve açık kaynaklı alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar ben görünmez miyim? Kimse mesajlarımı beğenmiyor. 🙁

Linux'a tek başına geçmeyin dual boot kurulumu gerçekleştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı