Linux işletim sisteminde ses gelmiyor

TrAhmet

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Yazılım/Donanım uğraşıyor
Linux işletim sisteminde ses gelmiyor ama Windows'tan geliyor BIOS ayarlarım sıfırlandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hiçbiri kurulu değildir Chrome OS ve Linux Mint tak çalıştır üzerinde denedim.
Bilgisayar model Hometech Alfa 400C 14s.
birde linux konusunda acemiyim chrome os version 90 diye biliyorum
Chrome OS orijinal değil daha doğrusu Rammus kurtarma dosyasını Linux Mint içinden çalıştırarak yükledim.

Merhaba hiçbiri kurulu değildir Chrome OS ve Linux Mint tak çalıştır üzerinde denedim.
Bilgisayar model Hometech Alfa 400C 14s.
birde linux konusunda acemiyim chrome os version 90 diye biliyorum
Chrome OS orijinal değil daha doğrusu Rammus kurtarma dosyasını Linux Mint içinden çalıştırarak yükledim.
ChromeOS hakkında bir fikrim yok, herhangi bir Linux dağıtımı olsaydı yardım edebilirdim.

Linux Mint'ta çözebilirsek aslında Chrome OS'ta çözülür.
Diye düşünüyorum.

Bu dosya olmalı.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2022-01-14 21-05-20.png
    Screenshot from 2022-01-14 21-05-20.png
    117,3 KB · Görüntüleme: 55
Büyük ihtimalle snd_sof_pci modülü de snd_hda_intel ile etkinleşiyordur ve bu bir çakışmaya sebep oluyordur. Eğer kurulum yaparsan, snd_sof_pci modülünü karalisteye alarak sorunu çözmeyi denersin. Bunun için aşağıdaki komutu çalıştırman yeterli olur. Sonra yeniden başlatman gerekir.

Kod:
echo 'blacklist snd_sof_pci' | sudo tee /etc/modprobe.d/snd-sof-pci.conf

sudo update-initramfs -u

Çalışan ortamda işlemler kalıcı olmadığı için bunun işe yarayıp yaramadığını deneme imkanı yok, ancak kurulumdan sonra deneyebilirsin.

Bir de edge sürümle deneme yapılabilir, bu daha güncel bir çekirdek sürümü ile geliyor ve sorun bununla çözülmüş olabilir. Şuradan edge yazan ISO'yu indirmen indirmen gerekecek. Index of /pub/linuxmint.com/stable/20.3

Son düzenleme:
Peki Chrome OS'ta bu işlemleri nasıl yapacağım? Alt+Ctrl+t işe görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı