Çözüldü Linux işletim sisteminde şifreye "ı" harfi nasıl konur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Default olarak kali kali diye girin. Daha sonra terminalden setxkbmap tr yazarak tr klavyeye geçebiliyorsunuz. Ardından yine terminal üzerinden sifre degişikligi yapabilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam ç, ğ, ü, nokta ve virgül Türkçe karakterleri yazdırıyordu diğer klavye düzenlerinde. Emin değilim ama denemekte fayda var.

Default olarak kali kali diye girin. Daha sonra terminalden setxkbmap tr yazarak tr klavyeye geçebiliyorsunuz. Ardından yine terminal üzerinden sifre degişikligi yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 20220713_124343.png
    20220713_124343.png
    204 KB · Görüntüleme: 65
Çözüm
Gerçekten Allah razı olsun!

Hocam, bu arada şifre değişikliği yapamıyorum öğrendiğim komutla, nasıl yapabilirim? Gerçekten tekrardan çok teşekkürler.
Yaptım. Teşekkürler.

Kalıcı türkçe klavye için kucuk bir google arastırması yapınız. Aksi takdirde her giriste sıkıntı yasayacaksınız.

Kalıcı türkçe klavye için kucuk bir google arastırması yapınız. Aksi takdirde her giriste sıkıntı yasayacaksınız.
Hocam komutu yanlış yazmıştım, onu fark etmeyip size yazdım değişiklik yapamıyorum diye. Şimdi komutu doğru yazıyorum fakat bu sefer şifreyi kabul etmiyor. Çözebilme şansım var mı yoksa baştan mı kuracağım? Teşekkürler.

Hocam komutu yanlış yazmıştım, onu fark etmeyip size yazdım değişiklik yapamıyorum diye. Şimdi komutu doğru yazıyorum fakat bu sefer şifreyi kabul etmiyor. Çözebilme şansım var mı yoksa baştan mı kuracağım? Teşekkürler.
Şifreyi doğru yazıyorum.

Baştan kurmaya gerek yoktur büyük ihtimal de sorunu pek anlayamadım.

Geri
Yukarı