Linux kullanmak zor mu?

Kendimi bildim bileli Windows kullanıyorum Linux'a geçmek istiyorum ancak forumda gördüğüm yazılar beni korkutuyor. Yazılımsal bayağı bir şey var gibi görünüyor acaba Linux kullanabilir miyim?

Şu anlık çok zor diyebileceğimiz bir durum yok bence. Bence gayet kolay ve basit kullanıma sahip bir sürü dağıtım var. İstediğiniz birini tercih edip istediğinizi yapabilirsiniz. :)

Ama Kali gibi saçma sapan şeyler denemeyin. Az önce kurdum neredeyse 1.30 saat sürdü kurması 5 dk. kullanmadan sildim.
Amacına göre dağıtım seçmek gerek. Günlük kullanım için ElementaryOS ve ZorinOS var.

Kendimi bildim bileli Windows kullanıyorum Linux'a geçmek istiyorum ancak forumda gördüğüm yazılar beni korkutuyor. Yazılımsal bayağı bir şey var gibi görünüyor acaba Linux kullanabilir miyim?

Terminal kullanımı dağıtıma göre değişir. Bence Mint ile başlayın.

Windows dan bin kat kolay desem yeridir. Arada bir terminale iki kod girmekten korkuyorsan hiç bulaşma. Bence Windows dan çok çok daha kolay.

Geri
Yukarı