Linux kullanmak zor mu?

Kendimi bildim bileli Windows kullanıyorum Linux'a geçmek istiyorum ancak forumda gördüğüm yazılar beni korkutuyor. Yazılımsal bayağı bir şey var gibi görünüyor acaba Linux kullanabilir miyim?
Linux Mint gibi kullanıcı dostu dağıtımlar bilgi istemeden kullanılabiliyor. Linux Mint kullanarak başlayabilirsiniz. Sorun olursa burada yazarsanız yardımcı oluruz.

Açıkçası şunu demek lazım. UI daha zor, neden diyeceksin. Kocaman kocaman düğmeleri bulana kadar ömür geçiyor. Bak Windows'a, ayar yapman için Ayarlar uygulaması var. Bilmem kaç bin düğme ve switch var. Bunları bulana kadar ömür geçer. Bak Linux'e. 2-3 program bilirsen bu ayaların %70'ine ulaşırsın zaten.

Ama illa UI, illa UI dersen UI da var.

Açıkçası şunu demek lazım. UI daha zor, neden diyeceksin. Kocaman kocaman düğmeleri bulana kadar ömür geçiyor. Bak Windows'a, ayar yapman için Ayarlar uygulaması var. Bilmem kaç bin düğme ve switch var. Bunları bulana kadar ömür geçer. Bak Linux'e. 2-3 program bilirsen bu ayaların %70'ine ulaşırsın zaten.

Ama illa UI, illa UI dersen UI da var.
Linux'ta özelleştirme yapmak zaman alıyor. Mesela dün Debian kurdum. Yaklaşık yarım saat seçenek aradım.

Geri
Yukarı