Linux kullanmaya başlamak istiyorum

Bende de direkt Windows'a dönüyordu.

Ventoy'u nasıl kullandınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyice izleyin, yapamaz iseniz, balenaEtcher deneyin.

Hayir, Rufus gibi.

Hocam BIOS'tan kurdum UEFI yazan yerleri legacy ile değiştirdim şimdi Linux Mint kurulumunu yapıyorum.

Bende de direkt Windows'a dönüyordu.

Ventoy'u nasıl kullandınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyice izleyin, yapamaz iseniz, balenaEtcher deneyin.

Aşağıda yazdım cevabı öyle gördü Ventoy'u.

Dosya Ekleri

• IMG-20221205-WA0024.jpeg
    IMG-20221205-WA0024.jpeg
    108,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Legacy ya da UEFI ile kurarsak farkları ne oluyor? Ben şu an Linux Mint'i legacy olarak ayarladım, kurdum. Bir sorun olur mu ki?
Hocam sorun olmaz. Ama açılış bir tık yavaş olur ve legacy bozulduğunda düzeltmesi tam bir eziyet oluyor. Eskiden ne uğraşırdık be. Linux kurardık windowsun yanına windows gümlerdi. Ama EFI sağolsun artık hiç bir sorun olmuyor.

Hocam sorun olmaz. Ama açılış bir tık yavaş olur ve legacy bozulduğunda düzeltmesi tam bir eziyet oluyor. Eskiden ne uğraşırdık be. Linux kurardık Windows'un yanına Windows gümlerdi. Ama EFI sağ olsun artık hiçbir sorun olmuyor.

Bu lanet bilgisayarda EFI ile kuramadım Linux Mint'i ama BIOS ayarlarini legacy olarak değiştirince hemen kurdu Mint'i. Anlam veremedim. Şimdi balenaEtcher ile EFI olarak kurmayı deneyeceğim tekrardan.

Hocam sorun olmaz. Ama açılış bir tık yavaş olur ve legacy bozulduğunda düzeltmesi tam bir eziyet oluyor. Eskiden ne uğraşırdık be. Linux kurardık Windows'un yanına Windows gümlerdi. Ama EFI sağ olsun artık hiçbir sorun olmuyor.

Hocam BIOS'ta UEFI olarak ayarladım ve kurdum şimdi kurulumu yapıyorum, kurduktan sonra yapmam gereken bir şey var mı? Driver falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu lanet bilgisayarda EFI ile kuramadım Linux Mint'i ama BIOS ayarlarini legacy olarak değiştirince hemen kurdu Mint'i. Anlam veremedim. Şimdi balenaEtcher ile EFI olarak kurmayı deneyeceğim tekrardan.

Hocam BIOS'ta UEFI olarak ayarladım ve kurdum şimdi kurulumu yapıyorum, kurduktan sonra yapmam gereken bir şey var mı? Driver falan.
Sürücü yöneticisi var. Oradan en son nvidia sürücüsünü kurun(çok basit ) eğer kartınız amd ise gerek yok kernelde var.

Mint zaten kullanması Windowstan basit bir dağıtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı