Linux kullanmaya başlamak istiyorum

Google kullanmak için?
Sadece Google kullanmak değil Linux.
Bu mesajı görünce Wine ve proton üzüldü.
Kendi kernelini yapmak çok zevkli (keşke bir de 4-5 saat almasa)

Ya bir de kod yazanlar için ama durumum yok işte yazamam bende çok isterim geliştirmeyi mesela exeyi Linux'da kullanmak gibi.

Ya bence Linux'u Google kullanmak için üretilmiş ama windowsda öyle değil her şey var ben 1 gün kullandım sonra geri döndüm windows candır bana göre
Oyle degil hocam.
Bence tam tersi, Linux candir.
Linux'un o rahatligima ulastiktan sonra windows'un yuzune bile bakasin gelmiyor.

Sana soyle diyeyim dostum, 202 hocamin dedigi gibi; Linux'u ogrendiginiz zaman, ve gamer olmayi birakdiginiz zaman, Windows katlanilacak gibi degil. Dual boot kullaniyorum Windows'suz kalmayayim diye, arada isim oldugunda giriyorum. Resmen cildiriyorum, rahatsiz oluyorum. Bir sey yapiyorum Windows efendi mussade etmiyor, Linux olsa kolayca yapabilecegim bir seyi sirf Windows'a yazilmis uygulamalari kullanacagim diye cebellesiyorum Windows'la.

Hemen Mint yukle ve Linux'u ogren [GNU/Linux]. Sonra kendin bir seylere gecersin zaten.

Bir de ileride yazilimci, muhendis tarzinda meslek dusunuyorsan Windows'da gecirdigin her saniye vakit kayibidir.

Muhendisler Windows'a ihtiyac duyuyor evet ama zaten bildigin icin ihtiyac oldugunda Windows kullanabilirsin boyle dusun. Linux'a ihtiyacin oldugunda ortada kalirsin.

Linkteki cozumu inceledim ama sizin sorununuzun cozumu bu degil. Yavas acilmasi disinda bir sorun yoksa bence boyle birakin. Sistemi guncellemekde sorunu cozebilir.
sudo apt update && sudo apt upgrade

Ben DWM kullaniyorum. Uygulamalar klavye kombinasyonu ile baslatilan DMENU adli bir yazilim ile aciliyor.
yok hocam ya düzelmiyor , açılış dışından bir sorun yok sadece böyle olması kafama takıldı

yok hocam ya düzelmiyor , açılış dışından bir sorun yok sadece böyle olması kafama takıldı
Sorun degil hocam takmayin kafaya.
Linux gonullu kullanicilari tarafindan sifir butce ile gelistirildiginden bazi bilgisayarlarda boyle minik sorunlar ortaya cikabiliyor. Kullanimi etkilemiyor ise sorun yok.

Hocam ben geri Windows geçeceğim nasıl USB hazırlarım?

Woe-USB kullanabilirsin

Her ne kadar Pardus'un sitesi olsa da Linux Mint'te işe yarar

Yeni konular

Geri
Yukarı