Linux kurulmalı mı?

ErrorCorrection

Decipat
Daha fazla  
1050 Ti, i7 2600 ve 8 GB RAM var. Linux da ara sıra basit oyunlar (Cities Skylines gibi) oynayıp zamanımın büyük çoğunluğunda kod yazacağım. Hangi Linux dağıtımını kurmaliyim veya Linux kurmali miyim?

Bence Linux kurmak istersen başlangıç olarak Mint'i öneririm sonra ubutnutya geçebilirsin

Bazı projeler için Linux lazım oluyor. Ve arayüzü çok hoşuma gidiyor. Neden sordunuz ki? Linux zayıf falan mı?

Kişisel bir tercih tabii ama Windows varken Linux kurmak bana saçma geliyor, bazı istisnalar dışında. Onun dışında Ubuntu'yu öneririm.

Kişisel bir tercih tabii ama Windows varken Linux kurmak bana saçma geliyor, bazı istisnalar dışında. Onun dışında Ubuntu'yu öneririm.

Başlangıç olarak bence Mint'i kurmalısın
Sanal Makine kendine bir yer ayırıyorsun ve RAM falan verip PC ne zarar gelmiycek şeklilde denemeni sağlıyor istiyorsa USB'ye kurup bakabilirsin

Evet ama arkadaş zaten kodlama yapacakmış ayrıca virüs bulaşmasıda zor çünkü exe açamıyor

Başlangıç olarak bence Mint'i kurmalısın
Sanal Makine kendine bir yer ayırıyorsun ve RAM falan verip PC ne zarar gelmiycek şeklilde denemeni sağlıyor istiyorsa USB'ye kurup bakabilirsin

Evet ama arkadaş zaten kodlama yapacakmış ayrıca virüs bulaşmasıda zor çünkü exe açamıyor

Hocam çok ugrastirir o ya.

Hocam sanal makine programları bilgisayarda farklı işletim sistemleri kullanmanıza imkan sağlar ayrıca bilgisayarınıza kurmaz bilgisayarın içinde bir bilgisayar varmış gibi düşünün ama bir hata yaptığınızda bilgisayarda bir sorun meydana gelmez.

Geri
Yukarı