Linux kurulmalı mı?

Hocam sizi etiketliyebilir miyim? Belki bir süre sonra Linux ile ilgili konular açabilirim de.
Istediginiz zaman etiketleyebilirsiniz hocam :)

@Alfred Lafonde hâla bekliyorum, yoksa yazacak bir seyin yok mu :( Belki de windows'u savunmak icin satirlarca yazi yaziyorsundur suan 😇 Neyse bekleyip gorecegiz, windows'un guzel oldugunu kanitla bana, ISO dosyasini yazdiriyorum 😎

Linux varken niye Windows kullanayim?

Kullanım kolaylığı, oyunların rahatça açılabilmesi... Ayrıca Windows, pazarın yüzde 91'ini elinde bulunduruyor. Dolayısıyla daha çok yazılım seçeneğine sahip. Saygı değer Linux sever arkadaşım. İsteyen istediğini kullanır. Windows'u bu kadar gömmenize gerek yok. En çok hangisinin kullanıldığı aşikar.

Kullanım kolaylığı, oyunların rahatça açılabilmesi... Ayrıca Windows, pazarın yüzde 91'ini elinde bulunduruyor. Dolayısıyla daha çok yazılım seçeneğine sahip. Saygı değer Linux sever arkadaşım. İsteyen istediğini kullanır. Windows'u bu kadar gömmenize gerek yok. En çok hangisinin kullanıldığı aşikar.
Kullanim kolayligi kullaniciya gore degisir. Linux bana gore daha kolay. Hersey elimin altinda, terminalimde.
Oyun konusuda oynanilan oyunlara gore degisir, mesela CS:GO gibi valve oyunlari ve Proton'un destekledigi oyunlar sorunsuz aciliyor. Sirf oyun oynayan biri zaten Linux kurmasin, kabul ediyorum.
Pazar payinin nedeni microsoft'un tekelciligi ve aliskanliklar.

Hic oyun oynamayan, programlari Linux'da calisan insanlar kotu donanim icin isletim sistemi onerisi istiyor, hâla eski surumler ve modlu surumler oneriliyor. Yahu XP oneren bile gordum, neymis guvenlik sorun degilmis 😂

Son düzenleme:
Hem de nasıl spyware. Terminal'den reklam yapiyor ya adamlar :D Bir de snap kullanimina zorlamalari :/

Bir de Live modeda Discord falan kurmak istiyorum snap ile kur diyor
Neofetch kuruyom paket bulunamadı diyor
Universe reposu ekleyince yükleyebildim
Bir de son zamanlarda canonical kendini Windows sanıyor
Windows ile aynı yer yuvarlak nedir ya

Yeni konular

Geri
Yukarı