Linux kurulmalı mı?

Ubuntu default olarak snap kuruyor tilkiyi. Muhtemelen düzeltmişlerdir, bir tarafta GNOME diğerinde Canoncial.
Evet, ben snap ile yukledigini bile bilmiyordum. Sonradan farkettim.

Virtualbox kurulumunun çile olması dışı Fedora da tatlı ama KDE ortamında memory leak hissediyorum, siz de yaşadınız mı?
Nasil oluyor tam olarak? KDE kullandigimda hic sorun yasamamistim.

Ben Ubuntu yerine Debian tercih ederim.
Bi ara Linux kaldırmıştım aramızda küçük bir muhabbeti dönmüştü, nonfree denememe rağmen Deb ses kartımı düzgün çalıştıramamıştı, hashcheck bile yaptım ama nasipsizlipe denk geldi herhal.
(Cihazdaki her aygıt intel yapımı)

Evet, ben snap ile yukledigini bile bilmiyordum. Sonradan farkettim.

Nasil oluyor tam olarak? KDE kullandigimda hic sorun yasamamistim.
Yavaş yavaş 500 - 700 mb ram kaçağı yapmıştı uzun kullanımda. Chrome olsa kaçağı o yapıyor diyecepim de Chrome yok tilki kullanıyorum.

Bi ara Linux kaldırmıştım aramızda küçük bir muhabbeti dönmüştü, nonfree denememe rağmen Deb ses kartımı düzgün çalıştıramamıştı, hashcheck bile yaptım ama nasipsizlipe denk geldi herhal.
(Cihazdaki her aygıt intel yapımı)
Suan Raspberry Pi ile Debian kullaniyorum sunucu isleri icin. Hic amd64 bilgisayarda denemedim. Bosta bir laptop var onunla debian kurmayi bir deneyeyim.

Suan Raspberry Pi ile Debian kullaniyorum sunucu isleri icin. Hic amd64 bilgisayarda denemedim. Bosta bir laptop var onunla debian kurmayi bir deneyeyim.
Hashchecki geçip sorun yaptıysa muhemelen cihaza özel bir sorundur, cihaz bir de Acer olacak normalde Linux desteği geniş firmadır.

Geri
Yukarı