Linux kurulmalı mı?

Kernel olmadan neofetch yükleyebiliyor muyuz emerge ve Gentoo hakkında bilmiyorum
Bir de distcc diye bir şey buldum
Evet kernel olmadan neofetch yuklenir, sistem boot etmez. Normal kernel'in derlenmesi baya uzun surer ama repolarda binary kernel var, yani illa derlemeye gerek yok.
Emerge tum paketleri kaynaktan derliyor.

Hocam biraz benim anladığım dilde konuşun. Çok terim var ya :D
Kullana kullana anlarsiniz hocam merak etmeyin :)
Bahsettigimiz sey Gentoo diye bir dagitim. Bu dagitim yuklenen her paketin kaynak kodunu indirip derler. Derleme islemi de CPU'nun guclu olmasini gerektirir.
Kernel, Linux'un kendisi diyebiliriz.
Neofetch, bir program. Sistem bilgilerini yazdiriyor.
Hatta simdi deneyebilirsiniz. sudo apt install neofetch yazip kurun, neofetch yazip calistirin.

Kullana kullana anlarsiniz hocam merak etmeyin :)
Bahsettigimiz şey Gentoo diye bir dagitim. Bu dagitim yuklenen her paketin kaynak kodunu indirip derler. Derleme islemi de CPU'nun guclu olmasini gerektirir.
Kernel, Linux'un kendisi diyebiliriz.
Neofetch, bir program. Sistem bilgilerini yazdiriyor.
Hatta simdi deneyebilirsiniz. sudo apt install neofetch yazip kurun, neofetch yazip calistirin.

Hocam birazdan Linux'de ağ işlerine falan gireceğim. Neredeyse çoğu şeyi öğrendim. Alıştırma yapa yapa daha iyi öğreniim diye umuyorum.
Hocam bir de Linux hakkında bir sorum var. Güvenlik olarak ben biraz tedirgin olan biriyim. Linux daha mı güvenli Windows'a göre. Ve neden?

Hocam birazdan Linux'de ağ işlerine falan gireceğim. Neredeyse çoğu şeyi öğrendim. Alıştırma yapa yapa daha iyi öğreniim diye umuyorum.
Hocam bir de Linux hakkında bir sorum var. Güvenlik olarak ben biraz tedirgin olan biriyim. Linux daha mı güvenli Windows'a göre. Ve neden?
Linux kat kat daha guvenli. Guvenlik aciklari windows'dan cok daha az. Guvenlik araclari daha gelismis.

Linux daha güvenli
101BedavaRobux101.exe adlı bir programı açamazsın
Antivirüs gerekmez

Geri
Yukarı