Linux Lite ve Lubuntu kurulumları normal DVD gibi gözüküyor

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Öncelikle selamun aleyküm. Ben Windows XP kullanıyorum. Windows XP'nin desteği bildiğiniz üzre 2014 yılında son buldu. Benim sistemim diğer Windows sürümlerini kaldırmadığı için diğer işletim sistemlerine yöneldim. Gittim 3 adet DVD aldım. Pardus, Linux Lite ve Lubuntu işletim sistemini yazdım. Yazdığım DVD'lerin hepsini geri takıp denedim. Pardus kurulum DVD'si gözükürken Linux Lite ve Lubuntu normal DVD gibi gözüküyor. Yani içerisine girip dosyaları falan açabiliyorum. Zaten attığım resimde nasıl oldukları mevcut. Ben bunu normal Windows kurıyormuş gibi kursam kurulum yapabilir miyim? Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim İyi günler. Bu arada kullandığım yazma programı; CD Burner XP.

Dosya Ekleri

• 20200131_150405.png
    20200131_150405.png
    417,3 KB · Görüntüleme: 34
  • 20200131_150312.png
    20200131_150312.png
    368,7 KB · Görüntüleme: 29
@oguzhansr40, Pardus kullanmayı bilmiyorum ama sıkıntınızı anlatırsanız bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım, DC kullanmıyorum.
şimdi pardusu kurdum sistem yeniden başladı önüme 2 seçenek geldi üstekini seçtim yazılar falan çıktı sonra pardus login dedi kullanıcı adımı yazdım şifre istedi şifre se yazdım ondan sonra ne yapacağım

@oguzhansr40, Çalışmayan donanımlarınız var mı onu kontrol edin öncelikle, varsa onların dosyalarını bulup kurmalısınız, tarayıcısını beğenmezseniz Chromium kurun, benim Pardus namına bilgim kısıtlı ama buradaki veya Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM sitesindeki arkadaşlar daha detaylı olarak yardımcı olacaktır, yine de sorununuz varsa yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı