Çözüldü Linux Mint 19 Grub Menüsü Başlamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

skaplan

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kısa zaman önce bilgisayarıma dual boot ile Linux Mint kurdum. Ama şöyle bir sorun var, bilgisayarım sadece BIOS menüsünde seçili olan boot manager ile başlıyor. BIOS menüsünde Windows Boot Manager'ı seçersem Windows 10, Ubuntu'yu seçersem Linux Mint başlıyor. Ama ne Grub menüsü ne de Windows Boot Manager geliyor. İki işletim sistemi de birbirini görmüyor. Bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunun çözdüm. Boot-Repair diye bir yazılım var. Onu kurun, dediklerini yapın o sorunu hallediyor. Gerçekten mucize bir program. Denemediğim yol kalmamıştı ama bu program halletti. Benim bu programdan önceden de haberim vardı ama sorunumu çözebileceğini sanmıyordum. Siz siz olun her zaman kolaya kaçın arkadaşlar.
Kurulum esnasında, "GRUB önyükleme yöneticisi kurulumu" aşamasında kurulum, "Diğer işletim sistemleri araştırılıyor" çıktısı verdi mi hiç? Eğer vermediyse, kurulum direkt olarak tek işletim sistemi gibi kurmuştur. Birde GRUB'u nereye kuracağınızı sordu mu?

Kurulum esnasında, "GRUB önyükleme yöneticisi kurulumu" aşamasında kurulum, "Diğer işletim sistemleri araştırılıyor" çıktısı verdi mi hiç? Eğer vermediyse, kurulum direkt olarak tek işletim sistemi gibi kurmuştur. Birde GRUB'u nereye kuracağınızı sordu mu?
"GRUB önyükleme yöneticisi kurulumu" diye bir aşama olmadı ki hiç. Dolayısıyla GRUB'u da nereye kuracağımı sormadı. Bu arada bazı geri dönülemeyecek hatalar yaptığım için [emoji3] Linux Mint'i kaldırdım. Daha sonra tekrar kuracağım, bir öneriniz var mı kurulum esnasında dikkat etmem gereken?

Kurulum esnasında, GRUB ve işletim sistemini kurduğunuz disklere dikkat edin. Tüm cümleleri noktasına kadar okuyun ve GRUB geçen her cümlede dikkatli olun. Belki de size, disk seçip seçmemenizi isteyip istemediğinizi soruyor olabilir.

Kurulum esnasında, GRUB ve işletim sistemini kurduğunuz disklere dikkat edin. Tüm cümleleri noktasına kadar okuyun ve GRUB geçen her cümlede dikkatli olun. Belki de size, disk seçip seçmemenizi isteyip istemediğinizi soruyor olabilir.
GRUB'u ayrı bir disk bölümüne kurabiliyor muyuz?

Arkadaşlar sorunun çözdüm. Boot-Repair diye bir yazılım var. Onu kurun, dediklerini yapın o sorunu hallediyor. Gerçekten mucize bir program. Denemediğim yol kalmamıştı ama bu program halletti. Benim bu programdan önceden de haberim vardı ama sorunumu çözebileceğini sanmıyordum. Siz siz olun her zaman kolaya kaçın arkadaşlar.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı