Linux Mint açılmıyor

wikig

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Web Geliştiricisi
Arkadaşlar selam 2. diskimin 2. bölümüne Linux Mint kurulumu yaptım fakat yeniden başlatma sonrasında o disk ile başlamadı. Boot menusunden diski seçdiğim zaman bir sonuç alamadım. Disk açılmadı. Nasıl açıcağım?

Ve 2. diskimde kurtarma bölümü oluşdu diski birleştiremiyorum. Nasıl silebilirim o 500 MB bölümü?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (55).png
    Ekran Görüntüsü (55).png
    64,6 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Disk bölümlerini silmeyi başardım teşekkür ederim. Şimdi Mint'i tekrar kurup bilgisayarımı HDD'den başlatıcağım umarım sorunum çözülür.

Tum bolumleri, ayni diske kurmaya calis. Belki sorunun duzelir.

Evet, @METANİC'in attığı videodan diskdeki 500 MB bölümü silerek tek bir Partition haline getirdim. Daha sonra Boot menusunden HDD ile başlattım. (kurulum yapdıgım disk) ardından Mint ile giriş yapabildim. Şu anda Mint üzerinden yazıyorum. Yardımı geçen herkese teşekkür ederim.
2. bir sorum var. Nasıl tema kurulumu gerçekleştiriceğim?
Ve şunu belirtmem gerek. Sade Mint arayüzü gerçekten berbat.

Ekran Görüntüsü - 2021-04-09 22-07-53.png
Ekran Görüntüsü - 2021-04-09 22-07-53.png

/home/kullanici bolumune;
.themes ve .icons adinda iki klasor olustur.

Sonra indirdigin temalari .themes, indirdigin simgeleri ve fare imleclerini de .icons klasorune at.

Ardindan;
sudo apt install gnome-tweaks,
gnome-tweaks
komutlarini yaz ve acilan program ile, istedigin gibi temalari, simgeleri sec.

Evet, @METANİC'in attığı videodan diskdeki 500 MB bölümü silerek tek bir Partition haline getirdim. Daha sonra Boot menusunden HDD ile başlattım. (kurulum yapdıgım disk) ardından Mint ile giriş yapabildim. Şu anda Mint üzerinden yazıyorum. Yardımı geçen herkese teşekkür ederim.
2. bir sorum var. Nasıl tema kurulumu gerçekleştiriceğim?
Ve şunu belirtmem gerek. Sade Mint arayüzü gerçekten berbat.

Eki Görüntüle 966620Eki Görüntüle 966620

Hocam burada anlatılmış nasıl kurulacağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı