Arch Linux vs Linux Mint

Mint beni deli ediyor. Nereye tıklasam bir Python kodu çalışıyor. Kapı takozu gibi işletim sistemi dağıtımı.
Nasıl? Ama arch zor diyorlar. İkisinidemi deneyeyim?

Linux'da heves atacaksan Mint kendini 3 fare tıkıyla kurar. Kullanacaksan da Arch'ı kurabilirsin.
Windows’tan bıktığım için Linux’u deneyeceğim ve beğenirsem kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorum.

Windows’tan bıktığım için Linux’u deneyeceğim ve beğenirsem kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorum.
Pop Os,Ubuntu ve Linux mint gibi dağıtımlar ilk görüşte aşk için birebirdir. Arch tabanlı dağıtımlar,kernel'e gelen özellikleri hızlıca dağıtıma enjekte ederler.Debian tabanlılar daha yavaş enjekte eder. Bu yüzden Arch tabanlı dağıtımlar biraz daha dengesizdir. Mesela zen kernel'e gelen bir güncelleme sorun yaratıyor diye sistem boot olmayabiliyor,velhasıl bu sorunlar debian tabanlılar da daha az öne çıkıyor. Dual boot olarak dediklerimden deneyebilirsin,sanal makinada da arch deneyebilirsin farklı masaüstü/pencere ortamlarıyla. Bir de milletin demesiyle gaza gelme. Linux mint,adı gibi enfes dağıtımdır.

Windows'tan bıktığım için Linux'u deneyeceğim ve beğenirsem kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorum.

Windows'tan geçiyorsanız Mint en iyisi ve en kolayı. Ama yine de farklı bir sistem olduğundan, ve çoğu şeyi farklı biçimde yaptığınızdan yine alışmanız 1-2 ay sürer.

Yeni konular

Geri
Yukarı