Çözüldü Linux Mint kurulumdan sonra disk boş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kamtasya

Decapat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5600

zotac rtx 3060 12gb oc edition

crucial 500gb m.2 ssd
Meslek
Öğrenci
Linux Mint'i sorunsuz 2. diskime yükledi. Yani yüklendi sandım. Windows'tan diske baktığımda 250GB diskin %1 falan dolu gözüküyor.

Çözüm
Ben boot Security için 2-3 saat harcadım ve sana yol olsun diye sistemi kapatıp BIOS fotoları çektim.

Şimdi basit fotoğraf BIOS karşılaştırması yapmaktan kaçıp... Vallahi hiç yakıştıramadım...

Mikropsoft un ekmeğine yağ-bal-kaymak sürmüş oluyorsunuz.

Buna ayırabilecek vaktim ve sabrım kalmadı maalesef. Neredeyse 1 hafta bununla uğraştım.

Recovery mooda açıktan sonra düzeldi arkadaşlar.
Ben de Linux Mint kurdum AMD C60 APU işlemcili minibook bilgisayara :) Bakalım ilk izlenimler şu an iyi benim için. Sizin sorunuza gelirsek yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Windows, Linux'un dosya türünü okuyamadığı için görünmüyordur.

Windows, Linux'un bölümlendirmelerini okuyamaz. %1'i nerede gördünüz?

Linux ile alakalı bölümler, disk bölümlendirme programında siyah ve tanımsız olarak görünür. Harf atanamaz ve düzenlenemez.

Disk yönetimi kısmında disk bomboş gözüküyor. Ve evet diski görebiliyorum. Şimdi tekrar kurmayı deneyeceğim.

Dostum Linux'a boot edebiliyor musun?
Disk yönetiminde görülüyor disk ama okuyamıyor.

Boot optionstan bir şekilde GRUB menüsünü görmeyi başardım ama anakart logosunda kalıyor. Grubta da Windows 11 yok. Hiçbir şey yapmazsam Windows 11 açılıyor.

Geri
Yukarı