Linux Mint LoL nasıl yüklenir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux Mint'a LoL kurmak istiyorum. Birkaç yöntem biliyorum ama en iyi performansı elde etmek istiyorum. Bilgisayarımın donanım özellikleri pek iyi değil. GT220M :). Lutris mi denemeliyim? Ne önerirsiniz? Nasıl yapabilirim anlatırsanız aşama aşama sevinirim.

Arkadaşlar sağ olun. Benim Manjaro'dan çıkmam gerekti çünkü yakında bilgisayar değiştiriyorum anneme vereyim dedim bu bilgisayarı. Manjaro'yu karışık buldu. Bende Zorin mi yüklesem acaba tekrar dedim ama sonrasında Mint aklıma geldi. Mint'ı kuruyorum. Hem Donanımlarımı görüyor. Manjaro'da Wireless ve Display driver'larında sorun yaşıyordum. Bu daha iyi çalışıyor cihazımda. Anneme vereceğim. Annem öğretmen. Zoom ve Eba üzerinden ders verip belki bir de Office programları kullanır. Mint bu açıdan daha avantajlı olduğunu düşündüm çünkü Manjaro'da Wi-Fi pek iyi çekiyordu. Modeme 3 metre uzaktayım ancak 2 çekiyordu. Şimdi daha iyi bir Wireless performansı var ve SpeedTest'de düzgün. Manjaro güzel ama sanırım ben pek beceremedim. Sadeleştirmeyi. Halbuki RAM kullanımı çok iyiydi. Driver problemi ve şu kişiselleştirmeyi yapabilseydim sanırım keyfinden yenmeyecekti.

Cinnamon'u yükledim. Acaba bunda da o Kişiselleştirme'yi yapabilir miyim?

@erengore evet yapabilirsin ama cinnamon için biraz zahmetli ayrıca plank cinnamon ile daha uyumlu çalışıyor istersen macOS sistemine benzet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@erengore evet yapabilirsin ama cinnamon için biraz zahmetli ayrıca plank cinnamon ile daha uyumlu çalışıyor istersen macOS sistemine benzet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler. Nedense Mint daha kullanıcı dostu geliyor. Bu OS'u kullanınca kendimi daha rahat hissediyorum. Sanırım hep Ubuntu/Debian tabanlı OS'lar kullandığım için. Oldukça hoşuma gidiyor hocam gerçekten. Çok teşekkürler videoyu izleyeceğim ve yapacağım birazdan.

Çok teşekkürler. Nedense Mint daha kullanıcı dostu geliyor. Bu OS'u kullanınca kendimi daha rahat hissediyorum. Sanırım hep Ubuntu/Debian tabanlı OS'lar kullandığım için. Oldukça hoşuma gidiyor hocam gerçekten. Çok teşekkürler videoyu izleyeceğim ve yapacağım birazdan.

Mint isosunu nasıl yazdırdınız manjorada? Ben beceremedim.

Geri
Yukarı