Linux Mint LoL nasıl yüklenir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux Mint'a LoL kurmak istiyorum. Birkaç yöntem biliyorum ama en iyi performansı elde etmek istiyorum. Bilgisayarımın donanım özellikleri pek iyi değil. GT220M :). Lutris mi denemeliyim? Ne önerirsiniz? Nasıl yapabilirim anlatırsanız aşama aşama sevinirim.

Yeni bilgisayarınız hayırlı olsun.Acaba sistem özellikleri nedir?
Aslında yeni değil sadece artık ben kullanacağım.

İntel Core İ7 7700HQ (Yanlış hatırlamıyorsam)

Nvidia 1050 4GB

256 GB SSD + 1 TB HDD 7200 RPM

16 GB 2600 MHz RAM (2400'de olabilir tam hatırlayamadım)
@46imt hocam bu arada videoyu izliyorum şu an. Başarabilirsem atacağım masaüstü ve menüleri :).

@Dengesiz Kokarca bende görev yöneticisine baktığımda belena açılıyor sonra otomatikmen uygulama gözükmeden tekrar kapanıyor.
@erengore evet yapabilirsin ama cinnamon için biraz zahmetli ayrıca plank cinnamon ile daha uyumlu çalışıyor istersen macOS sistemine benzet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam atix için de var mıdır, yoksa Ubuntu Mate deneyeceğim.

Son düzenleme:
@Dengesiz Kokarca bende görev yöneticisine baktığımda belena açılıyor sonra otomatikmen uygulama gözükmeden tekrar kapanıyor.

Hocam atix için de var mıdır, yoksa Ubuntu Mate deneyeceğim.
Ben yaptım oldukça güzel oldu hocam. Ama Linux Mint Cinnamon ile yaptım. Sizin bilgisayar 2 GB Ram ile istediğiniz gibi olmayabilir. Beni memnun etti. Geceleyin ekran görüntüsü atacağım. Şu an ekran görüntüsü atamıyorum maalesef.

Ben yaptım oldukça güzel oldu hocam. Ama Linux Mint cinnamon ile yaptım. Sizin bilgisayar 2 GB RAM ile istediğiniz gibi olmayabilir. Beni memnun etti. Geceleyin ekran görüntüsü atacağım. Şu an ekran görüntüsü atamıyorum maalesef.

Hocam performans açısından Linux hiç üzmedi beni hep stabilitesini koruyor :) Ubuntu Mate sanırım biraz kendine çekti beni.

Hocam performans açısından Linux hiç üzmedi beni hep stabilitesini koruyor :) Ubuntu Mate sanırım biraz kendine çekti beni.
Sayın hocam evet Ubuntu Mate'de güzel. Dilerseniz deneyin. Bizi de haberdar edin.

Başlığa bakmadan edemiyorum. Konuştuğumuz konuyla tamamen çelişiyor inşallah banlanmayız :).

Banlancak bir şey yapmıyoruz korkmayın, konuyu Linux dışına çıkarmadığımız taktirde sorun oluşmaz. Ayrıca Ubuntu Mate'de sevdiklerimi sizinle paylaşırım :)
Seve seve dinleriz hocam.

Bu arada bende Ekran Kartı Denetim Masasında Renkleri ayarladım çünkü aşırı rahatsız ediyordu. Bazı arkadaşlarımız pek dikkat etmemiş olabilir ama Linux'da Renk ayarları sıfırlanıyor diye düşünüyorum. Şimdi Windows'da bile yapamadığım bazı özel ayarları yaptım. Linux için özel Denetim Masasından yaptım. Tam yetki veriyor ekran kartında. Oldukça hoşuma gitti.

Bu arada bende ekran kartı denetim masasında renkleri ayarladım çünkü aşırı rahatsız ediyordu. Bazı arkadaşlarımız pek dikkat etmemiş olabilir ama Linux'da renk ayarları sıfırlanıyor diye düşünüyorum. Şimdi Windows'da bile yapamadığım bazı özel ayarları yaptım. Linux için özel denetim masasından yaptım. Tam yetki veriyor ekran kartında. Oldukça hoşuma gitti.

Linux Mint gerçekten çok başarılı.

Linux Mint gerçekten çok başarılı.
Evet sadece RAM tüketimi az daha fazla diğer hafif dağıtımlara kıyasla. Manjoro da 512 Mb görmüşlüğüm var. Ama Mint boşta 1GB kullanıyor. 3GB RAM boşta oluyor. Benim bilgisayarımı kurtarıyor ama mesela sizde belki biras zorlayabilir hocam. Boşta 1 GB Firefox falan açık olunca ise kalan RAM yaklaşık 2 oluyor. Ama belki Windows'daki gibi RAM dolunca gereksiz programları kapatıyor olabilir. Aslında deneyebilirsiniz.
1612735187354.png

1612735206708.png

@46imt @alpethz @cengover_ekin @Dengesiz Kokarca Hocalarım;

Linux Mint üzerindeki kişiselleştirmeyi yaptım. Nasıl olmuş?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı