Oyun için Linux Mint vs Fedora

Hangi masaüstünü tercihi edersiniz. İstikrarlı olsun çünkü yazılımcıyım.
Ben de diğer hocam gibi LTS'ciyim. Hızlı olsun stabil olsun yeter. Aynı zamanda hafifçiyim. Donanıma göre LXDE hem kullanımı kolay hem de tüy kadar hafiftir. Biraz daha iyi donanımım varsa da xfce ya da mate kullanırım maksimum ya da cinnamon. Gnome ve türevini sevmiyorum boşa ram kullanım kaybı.

Fedora öneririm lakin Nobara, oyun için daha uygun bir dağıtım ki zaten Nobara, Fedora'nın oyunlar için modlanmış hali.

Ben de diğer hocam gibi LTS'ciyim. Hızlı olsun stabil olsun yeter. Aynı zamanda hafifçiyim. Donanıma göre LXDE hem kullanımı kolay hem de tüy kadar hafiftir. Biraz daha iyi donanımım varsa da Xfce'ya da Mate kullanırım maksimum ya da cinnamon. GNOME ve türevini sevmiyorum boşa RAM kullanım kaybı.

Sistemim hepsine yetiyor KDE sizce nasıl?

Fedora öneririm lakin nobara, oyun için daha uygun bir dağıtım ki zaten nobara, Fedora'nın oyunlar için modlanmış hali.

Yazılımda yapacağım o yüzden Full oyun istemedim ama öneri için sağ olun.

Hocam değişik temalar kullanmak gereksiz geliyor bana. Eğer Mac tarzı bir şey istiyorsanız GNOME kurun fakat @kayra150 hocamın dediği gibi RAM kullanımı ötekilere nazaran bir tık fazla olabilir.

Tema indiririm sorun yok ama Windows'taki gibi sistem yer mi?

KDE indirip Mac teması uygulayacağım teşekkürler.

Ekran_goruntusu_2023-03-13_155540.png

Pardus sunucusunda bir arkadaş atmıştı.
GitHub paylaşcakmış paylaşınca atarım size.

Geri
Yukarı