Linux Mint vs Windows 8.1

Bende o yüzden Windows 7 önermiyorum isterseniz Linux deneyin yani benim Linux'u kötüleme gibi bir düşüncem yok sadece Windows'a göre biraz geride kaldığını söylüyorum.
Ama sisteminizde kötü ne yükleyeceğiz?

Linux Mint Cinnamon yaklaşık 600-700 MB RAM tüketiyor boşta, eğer Xfce yüklerseniz 400-500 MB civarına iniyor tüketim. Paket sayısı ve teknik destek açısından da gayet yeterli bence. Üstelik özelleştirme konusundaki rahatlığı da cabası.

İsterseniz Windows 8.1 indirin HDD varsa o uygun ama eğer illa ben Linux istiyorum dersen indirebilirsin.
Windows 7 de şart o bilgisayara temiz kurulum yaparsanız hızlı çalışır idare edin sonra güzel bir sistem toplarsınız iyi günler.

İsterseniz Windows 8.1 indirin HDD varsa o uygun ama eğer illa ben Linux istiyorum dersen indirebilirsin.
Windows 7 de şart o bilgisayara temiz kurulum yaparsanız hızlı çalışır idare edin sonra güzel bir sistem toplarsınız iyi günler.

Konu sahibi Windows 8.1 kullanıyor zaten, bence sadece GNU/Linux'a geçmesi iyi olur. Hem destek açısından sorun çıkmaz hem de dosya barındırma yapısı sayesinde program kurdukça şişme olmaz. Windows 7 ise bence önerilmemeli artık, desteği kesilmiş halde ve temiz ISO bulmak biraz zor.

Geri
Yukarı