Windows 8.1 vs Linux

İ.G. 66 TR

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde Casper atom işlemcili bir notebook var. Buna uygun en iyi performansı veren işletim sistemi hangisi olur? Sorduğumda Windows 8.1 ve Linux önerildi. Bir de Windows 10'un Lite versiyonu varmış resmi olmayan, bende bunu kurmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, elimde Casper atom işlemcili bir notebook var. Buna uygun en iyi performansı veren işletim sistemi hangisi olur? Sorduğumda Windows 8.1 ve Linux önerildi. Bir de Windows 10'un Lite versiyonu varmış resmi olmayan, bende bunu kurmayı düşünüyorum.

O PC'ye biliss OS kurun Android tabanlı.

Oynanmış Windows sürümlerini kullanmayın. Güvenlik açıkları bulunuyor. Oyun tarafından Windows 8.1 derim. Fakat günlük kullanım için Linux olur.

Atom işlemciye Xfce veya pupy Linux kutabilirsin zaten günlük işler için kullanırson en fazla.

Oynanmış Windows sürümlerini kullanmayın. Güvenlik açıkları bulunuyor. Oyun tarafından Windows 8.1 derim. Fakat günlük kullanım için Linux olur.
Windows 8.1 kasar diye düşünüyorum.

Sistem özelliklerim:
İntel Atom N455 1.66 GHz
2 GB 1066 MHz DDR3 RAM
300 GB Harddisk
256 MB On board ekran kartı
Dual boot yapın.
Dual boot nedir bilgilendirir misiniz?

Linux önceden kullanmadıysan çok zorlanırsın 8.1 sl önerimdir.
Bugün ilk defa GNU/Linux dağıtımı kullandım (Linux Mint XFCE.). Çok rahat kullandım, zorlanmadım ve Windows 8.1' den biraz daha performanslı.

Linux Mint XFCE, Xubuntu veya Peppermint olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı