Linux Mint vs Windows 8.1

Keşke o kadar oynayabilsek biz CS 1.6 gözünde olaya bakıyoruz (2 GB RAM ve Intel HD Graphics'im var)

O zaman sorun yok, Counter-Strike ve Half-Life serileri Linux'ta doğrudan desteğe sahip olduğundan sorunsuz çalışır, hatta Windows'tan daha fazla FPS alabilirsin. Ayrıca sadece Linux Mint kullan bence böyle bir durumda. Mesela bende Fedora 36'yı ve Linux Mint 22.04'ü bekliyorum; geldikleri vakit Windows 10'u komple bırakacağım tekrardan (Debian 11 GNOME kullandığım dönemdeki gibi :) ).

O zaman sorun yok, Counter-Strike ve Half-Life serileri Linux'ta doğrudan desteğe sahip olduğundan sorunsuz çalışır, hatta Windows'tan daha fazla FPS alabilirsin. Ayrıca sadece Linux Mint kullan bence böyle bir durumda.

Tamam sağ olun hocam bende öyle düşündüm ama sizinde fikrinizi alayım dedim.

8.1 yavaş yavaş uygulama desteğini sonlandırıyor. Mesela Apple Music, İTunes uygulamasını artık desteklemiyor. En azından görsel açıdan.

Windows 10 olsaydı Windows olur derdim.

Windows 10 bilgisayardaki kaynakları sömürüyor bildiğin. Şu an 4 GB RAM'e sahip laptopumda Windows 10'un hafifletilmiş hali yüklü ve bu halde bile boşta 1.2 GB RAM tüketiyor; kaldı ki NTLite ile ISO'yu hazırlarken 30-40 tane telemetri hizmeti kapattığımı hatırlıyorum (muhtemelen dahası da vardır). Zaten konu sahibinin sistemi iyi değil ve SSD kullanmıyor; kısaca Windows 10'u kullanmak büyük bir işkence olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı