Linux Mint yazılım öğrenmek için uygun mudur?

Aslında az çok denedim Linux'u ilk kez kullanmıyorum bir ara Ubuntu kullanmıştım sonra Debian son olarak ise Pop!_OS. Alıştım ama en çok Debian tatmin etti beni. Sanki daha serbestmiş gibi hissettim ama şimdi de sıkılmaya başladım. Diğer PC'de Ubuntu diğerin de Windows 10 şimdi de neden bilmem ama Windows tarzında bir Linux istiyorum o da Mint oluyor. Peki bu Linux dağıtıcısı yazılım ve serbestlik(daha çok açık uçlu)bakımından iyi mi? Debian da olan rahatlığı veriyor mu yine? C#'si biraz sakat diye duydum ama C# şu an gerekli değil.
Hocam Windows'a benzeyen benim hatırladığım Zorin Os Windows'a benzeyen bir Linux. Ama yazılım olmaz bunda heralde pek güncel bir işletim sistemi değil birine öneriyorum en az 3 kişi işte bu kötü bu şöyle falan diyor siz bilirsiniz. Ve marketide güzle çoğu program var.

Not: Zorin Os Lite versiyonu eski ya da güçsüz bilgisayarda baya iyi sistem gereksinimleri düşük.

Son düzenleme:
Hocam Windows'a benzeyen benim hatırladığım Zorin OS Windows'a benzeyen bir Linux. Ama yazılım olmaz bunda herhalde pek güncel bir işletim sistemi değil birine öneriyorum en az 3 kişi işte bu kötü bu şöyle falan diyor siz bilirsiniz. Ve marketide güzle çoğu program var.

Not: Zorin OS Lite versiyonu eski ya da güçsüz bilgisayarda bayağı iyi sistem gereksinimleri düşük.

Lite ile arasında ki farklar ne söylediğiniz dağıtımcının. Kullanmam kullanirsam da çok uzun zaman sonra çünkü sistem özelliklerim yeterli. Benim bir de GT9500'lu PC'm var, daha doğrusu vardi kart yandı. Onun içinde Windows yüklü ve sistem eski olduğu için yavaş çalışıyor. O PC'ye kurarım belki. Günlük kullanım için yeterli olacaktır sanırım.

Geri
Yukarı