Linux tabanlı bir işletim sistemi nasıl yapılır?

Atito Oyunda

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben ve arkadaşlarım beraber bir Linux tabanlı işletim sistemi yapmak istiyoruz, kısacası Linux dağıtımı. Nasıl yapılır? Veya kolay yolu var mıdır? Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Ben ve arkadaşlarım beraber bir Linux tabanlı işletim sistemi yapmak istiyoruz, kısacası Linux dağıtımı. Nasıl yapılır? Veya kolay yolu var mıdır? Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Linux From Scratch'i arastirin. Kolay degil. Linux'dan anlamiyorsaniz girmeyin bu ise.

Linux From Scratch kitabı var bir canlı kurulum ortamında yapar sonrada sistematik paketler haline getirirsiniz.

Yapmak istediğiniz şey tamamen sıfırdan hazırlamak mı yoksa "Şu dağıtımı taban alacağız." gibi bir şey mi?

Eğer tamamen sıfırdan olacaksa yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten.

Bir dağıtımı taban almanız en uygunu ve pratiği olacaktır. Eğer kendi yaptığınız sisteme "Dağıtım" demek istiyorsanız bu sisteme özgü bir şey yapmalısınız. "Bu dağıtımı diğer dağıtımlardan ayıran özellikler, yenilikler ne?" sorusuna verebilecek bir cevabınız olmalı.

Diğer türlü özelleştirilmiş oturum yapmış olursunuz.

Peki nasıl?

Onlar çekirdek ile ilgili değil ama evet mümkün.

Yani kısacası bir Linux dağıtımı örnek veriyorum Ubuntu ben onun temasınıdır arkaplanınıdır görev çubuğunudur bunları değiştirip ve birkaç yeni özellik eklersem ve yeni işletim sistemi çıkarsam. Yapılması mümkün mü? Değil mi? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Yapmak istediğiniz şey tamamen sıfırdan hazırlamak mı yoksa "şu dağıtımı taban alacağız." gibi bir şey mi?

Eğer tamamen sıfırdan olacaksa yukarıda arkadaşlar belirtmiş zaten.

Bir dağıtımı taban almanız en uygunu ve pratiği olacaktır. Eğer kendi yaptığınız sisteme "dağıtım" demek istiyorsanız bu sisteme özgü bir şey yapmalısınız. "bu dağıtımı diğer dağıtımlardan ayıran özellikler, yenilikler ne?" sorusuna verebilecek bir cevabınız olmalı.

Diğer türlü özelleştirilmiş oturum yapmış olursunuz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı