Linux Ubuntu'da GTA 5 oynanmıyor

omercoban47

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben zamanında bilgisayarıma Linux Ubuntu kurmuştum. Sonra tabii Windows'a geçmeye çalıştım ama ne yaptıysam işe yaramadı. Bende kabullendim ve kullanmaya başladım. Dün akşam bilgisayarıma uygulama market üzerinden Steam indirdim ve GTA 5 indirdim. Oyunu açtığımda bıraktığım görseldeki gibi bir hata ile karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Görüntüsü - 2023-10-29 10-04-16.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben zamanında bilgisayarıma Linux Ubuntu kurmuştum. Sonra tabii Windows'a geçmeye çalıştım ama ne yaptıysam işe yaramadı. Bende kabullendim ve kullanmaya başladım. Dün akşam bilgisayarıma uygulama market üzerinden Steam indirdim ve GTA 5 indirdim. Oyunu açtığımda bıraktığım görseldeki gibi bir hata ile karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1994669
Oyun geliştiricileri tarafından desteklenmiyor yani bu sorunlar Linux’da hep olur. Ya Proton kullanacaksınız ya da Windows’a geçeceksiniz.

Bu sorunu ben de yaşamıştım bu Rockstar Games Launcher'ı hep sıkıntı çıkarıyor Linux'da nedense. Rockstar Games Launcher setup dosyasını internetten indir sonra onu Wine ile çalıştır ve kurulum yolunu seçtiğin ekrana geldiğinde gözat de şu yolu takip et (GTA 5'i açtığında Rocstar Games Launcheri bu yola kuracak çünkü): Z:/home/(kullanıcı adın)/.local(yoksa gizli dosyaları göster de çıkar)/share/Steam/steamapps/compatdata/271590/pfx/drive_c/Program Files yolunu seç.
Kurulum tamamlanırsa sonra Rockstar Games Başlatılsın diye bir seçenek var bu işaretli kalsın güncelleme vs yapacak onu bekle sonra giriş yapma ekranı gelecek bu ekran geldiğinde kapatabilirsin. Eğer kurulum olmazsa visual c++ kısmında takılırsa pencereyi küçült tekrar büyült düzeliyor.

Sonra tekrar oyuna gir Steam'den Rockstar Games launcher zaten yüklü olduğu için setup dosyası vs açılmayacak bu hata da gelmeyecek, oyun açılacaktır.

Ben böyle çözmüştüm bu sorunu sen de bir dene işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı