Linux ve Android programlama için hangi yazılım dili kullanılmalı?

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Su anda ne yapacagim konusunda emin degilim ama ne yapmayacagimi biliyorum. Oyun gelistirmeyi en azindan Unity acisindan dusunmuyorum cunku C# dili hiç zevkli gelmiyor. Web gelistirme de pek ilgimi cekmiyor. Ben daha cok Linux, Android icin arayuze sahip uygulamalar gelistirmek istiyorum. Android tarafinda Kotlin ve Flutter var fakat Linux hakkinda bir bilgim yok. Yardimci olursaniz sevinirim.

Su anda ne yapacagim konusunda emin degilim ama ne yapmayacagimi biliyorum. Oyun gelistirmeyi en azindan Unity acisindan dusunmuyorum cunku C# dili hiç zevkli gelmiyor. Web gelistirme de pek ilgimi cekmiyor. Ben daha cok Linux, Android icin arayuze sahip uygulamalar gelistirmek istiyorum. Android tarafinda Kotlin ve Flutter var fakat Linux hakkinda bir bilgim yok. Yardimci olursaniz sevinirim.
Android Kotlin, Linux C. Linux için ne yapacaksın ama? Embedded development mi? GUI development mi? Yoksa CLI programlar mı?

Android Kotlin, Linux C. Linux için ne yapacaksın ama? Embedded development mi? GUI development mi? Yoksa clı programlar mı?

Embedded ne bilmiyorum, clı programlar bana gore cok kullanisli degil, GUI development yapacagim. Bu arada Android gelistirme icin neden Flutter tavsiye etmiyorsunuz?

Embedded ne bilmiyorum, clı programlar bana gore cok kullanisli degil, GUI development yapacagim. Bu arada Android gelistirme icin neden Flutter tavsiye etmiyorsunuz?
Tavsiye etmiyorum değil, Kotlin'e daha sıcak yaklaşıyorum ben sadece. Dart zaten Google'ın. Kullanmadım ama öğrenmesi kolaysa Flutter yapın sıkıntı olmaz.

GUI development için Qt Framework öneriyorum. Cross-platform ve güzel. wxWidgets de yapabilirsiniz. g++ ile compile yapar, deb ile package yapıp dağıtırsınız.

wxWidgets daha kolay ama Qt Framework daha kapsamlı. İkisi de C++. Qt Framework Open Source, programı kapalı kaynak olarak sunmanıza izin vermiyor ama bilginize.

Embedded gömülü, çiplere vs. kod iletiliyor. Otomotiv sektöründe çok aranıyor bu işten.

Tavsiye etmiyorum değil, Kotlin'e daha sıcak yaklaşıyorum ben sadece. Dart zaten Google'ın. Kullanmadım ama öğrenmesi kolaysa Flutter yapın sıkıntı olmaz.

GUI development için qt Framework öneriyorum. Cross-platform ve güzel. Wxwidgets de yapabilirsiniz. G++ ile compile yapar, deb ile package yapıp dağıtırsınız.

Wxwidgets daha kolay ama qt Framework daha kapsamlı. İkisi de C++. Qt Framework open Source, programı kapalı kaynak olarak sunmanıza izin vermiyor ama bilginize.

Embedded gömülü, çiplere vs. kod iletiliyor. Otomotiv sektöründe çok aranıyor bu işten.

Teşekkür ederim, Kotlin dokümantasyonuna bakiyordum da ıntelıj IDE oneriliyor, Kotlin kendisi bir dil degil mi Java mi kullanmak lazim (.kt seklinde diye biliyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı