Linux Windows'tan hızlı mı?

Doğru düzgün değil gereksiz program yok.
Ben okul için mecburen ofis programları kullanıyorum. LibreOffice ve OnlyOffice yazılımlarını kullandım şimdiye kadar. Hala bi MS Office kadar rahat gelmiyor. Okula ödevlerimizi göndermek için mecburen PDF hazırlıyoruz. VSCode'dan kodları kopyalayıp MS Office'ten PDF hazırlamak, Libre ve OnlyOffice'den daha kolay. Biraz acı verici deneyimlerdi benim açımdan. Özellikle Only Office çok eksik bir program.

Olmasına gerek yok ki. Linux genelde sunucu tarafında kullanılır, amacı kullanıcıya kişisel hizmet vermek değil. Sıradan bir insan merak etmek dışında Linux kullanmamalı gereksiz olur.
Doğru. Eğer kişisel hizmet verecek olsa idi komutlarla uğraştırmazdı. Benim gözümde Linux Placebo etkisi.

Doğru. Eğer kişisel hizmet verecek olsa idi komutlarla uğraştırmazdı. Benim gözümde Linux Placebo etkisi.
Peki okuma yazma olayı gerçek mi?
Windows 11 den hızlı olduğunu biliyorum ama Windows 11 de ki o teknoloji var mı diyorum.
Eğer bir oyunun bir Linux versiyonu varsa o oyun Windows da kinden hızlı mı yavaş mı açılıyor genel de bana daha hızlı geldi.
ve ben Linux la ilgili aşırı bilgim yok ama ben de bir Linux hayranıyım.

Ama herkese hitap etmiyor. Ben neden bir hata için satır satır kod yazayım? macOS veya Windows'ta tek tuşla halletme var iken? Açıkçası hayatta Linux'a geçmem. Gerekirse macOS kullanırım ama Linux'a geçmem.

Satır satır kod yazmadan kullanabiliyorsun her şeyin grafik arayüzü var.

Windows 11 den hızlı olduğunu biliyorum ama Windows 11 de ki o teknoloji var mı diyorum.
Eğer bir oyunun bir Linux versiyonu varsa o oyun Windows da kinden hızlı mı yavaş mı açılıyor genel de bana daha hızlı geldi.
Dosya okuma yazma işlemlerinde benim tecrübem Linux bariz hızlı fakat oyun kısmında Windows daha iyi performans verir diye düşünüyorum. Oyun açılma hızları programlama dilleri ile de bağlantılı yani göreceli. Mesela bir program yavaş açılıyorsa Java ile yazılmış olabilir 🙂

ve ben Linux la ilgili aşırı bilgim yok ama ben de bir Linux hayranıyım.

Siz bilgisizsiniz diye Linux işlevsiz olmuyor.
Okuma yazma olayı gerçek mi ortalama % kaç artıyor.

Ek olarak dosya aktarma konusunda. NTFS diskler de bile Linux'ta ki cache sistemi nasıl çalışıyorsa, çok daha hızlı dosya aktarıyorum. USB belleğime 5.2 GB'lik dosyayı 40 saniye de kopyaladım. Ki normalde aynı dosya Windows'ta neredeyse 3 katı sürede kopyalanıyor. Aynı şey NTFS SSD bölümünden NTFS HDD bölümüne kopyalamalar için de geçerli.
Açıkladım sanki?

Geri
Yukarı