Windows'tan Linux'a geçmek mantıklı mı?

Brando

Centipat
Arkadaşlar, benim tosbağa masaüstü bir bilgisayarım var. Windows 7 kullanıyorum ancak Windows artık çok ağır gelmeye başladı. Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Günümüzde, günlük kullanım için ne derecede mantıklıdır? Alternatif uygulamalar ne kadar yeterlidir? Windows'tan tamamen bağları koparmanın ne gibi etkisi olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Ek Soru: Dual Boot yapmak 320GB'ı zorlamam anlamına geleceğini düşünüyorum. Sizce de böyle bir zorlanma durumu olur mu?

Kurmak konusunda neden bu kadar endişelisiniz anlayamadım. Çok zor bir işlem değil ki bu. Beğenmezseniz kaldırırsınız olur biter. Başta dualboot olarak kurabilirsiniz, sanal makineye kurabilir ya da live olarak çalıştırabilirsiniz. Önünüzde bu kadar seçenek varken tereddüt etmenize gerek olduğunu sanmıyorum. Size uyan seçenek hangisi ise açın deneyin. Fakat performansını görmek istiyorsanız sanal olarak kurmanın pek mantıklı olacağını sanmıyorum.

Oyun konusunda pek problemim yok. Bilgisayarım kaldırırsa oynarım. Kaldırmazsa oynamam. Bağımlısı değilimdir yani. Ama aktif Steam kullanıcıyım. Bunu belirtmeliyim.
Steam'de bir çok GNU/Linux destekli oyun bulunuyor. Ayrıca Lutris adlı bir oyun platformu bulunmakta. Bu platforumdan hangi oyunların GNU/Linux'u desteklediğini öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı