Linux'un Windows'tan daha hızlı olduğu doğru mu?

Hocam peki o zaman şunu anlamadım neden oyuncular, yayıncılar falan Linux yerine Windows kullanıyor? Yani yayıncı bir kenara oyuncuların oynadıkları genelde Vulkan destekliyor sanırım.
Tercih meselesi. Oynayanda var oynamayanda. Eskisi gibi Linux'ta oyun oynamak artık eziyet değil. Valve çok önem verdi bu işlere. Artık Steam içerisinde neredeyse 5 tıkla tüm Windows'a özel oyunları Steam üzerinde Linux için hazır hale getirebilirsiniz. Hiçbir şey yapmadan.

Tercih meselesi. Oynayanda var oynamayanda. Eskisi gibi Linux'ta oyun oynamak artık eziyet değil. Valve çok önem verdi bu işlere. Artık Steam içerisinde neredeyse 5 tıkla tüm Windows'a özel oyunları Steam üzerinde Linux için hazır hale getirebilirsiniz. Hiçbir şey yapmadan.

Zaten ben de yıllar öncesine göre yargiliyordum teşekkürler.

asla virüs bulaşmayacagini bu yüzden çoğu büyük sirketler falan bu işletim sistemini kullandığını söylemişti.
Asla virüs bulaşmıyor diye bir şey yok, kim diyor onu? Özellikle mail sunucularında ama yine de dışarıdan dosya kabul edebilen her sunucuda ClamD servisini keyfimize açık tutmuyoruz.

Açık bırakırsan patlarsın. Virüsten korunmanın 1. kuralı, girmesine izin verme.

Hız konusunda değişen bir şey yok. Donanımı yoktan şaha kaldırmıyor.

Hız konusunda özellikle HDD varsa Linux genel olarak Windows 10-11'den çok daha hızlıdır.

Oyun konusu karışık. Bazı oyunlarda FPS düşüyor, bazılarında artıyor, bazılarında Windows'ta çıkan problemler gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı