Linux'a geçilmeli mi?

Teşekkürler.

M&B2 Bannerlord, LoL falan oynuyorum.

Linux dersi almıştım. İp değiştirme gibi işlemler dahi yaptım, Shell'den dosya taşımayı vb biliyorum.
Küçüklükten beri Windows kullandığım için psikolojik olarak bir bağımlılığım olabilir diye düşünüyorum. Linux'a geçersem belki zayıflar ve odaklanmam daha da kolaylaşır. Bu kodlama işleriyle uğraşıyorsan onlar nasıl oluyor. GitHub'a atma falan sanırım Linux'ta daha kolay.

LoL'ün desteği birkaç aydır yok. Bannerlord da proton ile oynanabiliyor.

Hocam ben zaten kalın bir şekilde "genellikle" yazdım. Çoğu yapımcılar umursamıyor Linux'u.

Kesinlikle demenizi eleştirdim ben zaten.

Teşekkürler.

M&B2 Bannerlord, LoL falan oynuyorum.

Linux dersi almıştım. İp değiştirme gibi işlemler dahi yaptım, shell'den dosya taşımayı vb biliyorum.
Küçüklükten beri windows kullandığım için psikolojik olarak bir bağımlılığım olabilir diye düşünüyorum. Linux'a geçersem belki zayıflar ve odaklanmam daha da kolaylaşır. Bu kodlama işleriyle uğraşıyorsan onlar nasıl oluyor. GitHub'a atma falan sanırım linuxta daha kolay.
Genel olarak tüm ideler windows için çıkar. Fakat alana göre istediğin ide ve programları linuxda bulamayabilirsin.

Genel olarak tüm IDE'ler Windows için çıkar. Fakat alana göre istediğin IDE ve programları Linux'da bulamayabilirsin.
Anladım ben bir deneyeceğim sanırım teşekkür ederim. En kötü biraz başım ağrır geri dönerim. Eclipse falan kullanıyorum onun da linux desteği var.

Bilgilendirme için sağ olun hocam ben o kadar gelişmemiştir diye düşünüyordum.

Ne demek hocam. Oyun konusunda Linux garip bir gelişime sahip. Dün oynanamayan oyun bugün oynanabilir olabiliyor. Bugün oynanabilen oyun yarın oynanamaz olabiliyor. Tabii bunlar çok büyük ölçüde proton oyunları için geçerli. Linux desteği olan oyunlar genelde daha stabil bir yapıdalar.

Ne demek hocam. Oyun konusunda Linux garip bir gelişime sahip. Dün oynanamayan oyun bugün oynanabilir olabiliyor. Bugün oynanabilen oyun yarın oynanamaz olabiliyor. Tabii bunlar çok büyük ölçüde proton oyunları için geçerli. Linux desteği olan oyunlar genelde daha stabil bir yapıdalar.
1692480650996.png

Hocam bunu anlamadım konu dışı olacak ama açıklık getirebilir misiniz? Anlamadım ben bunu bu şimdi altın mı platin mi?

Dedigin seye faydasi olmaz onu isletim sistemi degil sen duzelteceksin. Ugrasacak bir sey vermesi acisindan faydasi olur.

Seni bayagi sikintilar bekliyor. Bundan cekinirsen konsolda calisan bi yilan oyunu ile bolumu bitirirsin yalniz. Gercek bir problem olacak ki cozum uretmeye motivasyon saglasin ve kisi kendini gelistirsin.

Linux'ta artık oyun oynanabiliyor birkaç basit ek adımla. Yani bu kriziniz için çok engel olmayabilir. Tabii oynadığınız oyunların Linux veya proton desteği yoksa başka.

Dikkat dağıtıcılık noktasında arayüzü ve sistemi isteğine göre düzenleyebildiğin için birkaç ayarla istediğin şeye ulaşırsın.

Onun haricinde kodlama noktasında Linux daha iyi bir deneyim bile sunabilir.
Düzenleme yapmadan veya herhangi bir programa bağımlı kalmadan (Steam, Lutris vs.) direk tek komutla oyunlara giriş yapabileceğin bir yöntem de var hatta konusunu açacaktım ama korsan oyun desteği olmadığı için forumda konuyu onaylamadılar. Wine ile çalıştırdığımız oyunları korsan kategorisinde tanımlamak ne kadar doğru o da garip. Oyunun Linux desteği olmadığı için zaten Wine kullanıyoruz.

Geri
Yukarı