Linux'a geçilmeli mi?

Valla uzun bir süre Windows kullandıysanız Linux çok değişik gelebilir. Benim bir tanıdığım Linux kullanıyor, bilgisayara oturduğum an "Bu ne böyle?" dedim. Aşırı değişik geldi.
Ne çıkacak bilmiyorum ama denemek de istiyorum :D Bilgisayarı kullanabilmeme olanak sağlayacaksa öğreneceğiz artık.
2GB Ram olan laptop'um windows'da Chrome bile açamazken Linux ile MC 1.14.4 açtım. Kolay kullanırsınız.
Teşekkür ediyorum. Önerebileceğinzi bir kurulum videosu var mıdır peki?

Hocam siz şimdi Linux mu kullanıyorsunuz Windows mu? Ben Windows daha hızlı açılıyor dedim :D Benim sistem Windows 10 64 bit açılması 5 saniye falan sürüyor mesela.
Linux kullaniyorum. Linux kat kat hizli aciliyor. Mesaji yanlis okumusum.
Windows'un hizli acilmasinin sebebi fastboot falan diye sacma sapan teknolojileri olmasi. O sacmaliklari kapatinca cok yavasliyor.
Windows login ekranina gelene kadar ben Linux'da masaustune ulasmis oluyorum.
Ne çıkacak bilmiyorum ama denemek de istiyorum :D Bilgisayarı kullanabilmeme olanak sağlayacaksa öğreneceğiz artık.

Teşekkür ediyorum. Önerebileceğinzi bir kurulum videosu var mıdır peki?
Kurulum videosuna gerek yok. Program kurar gibi kuracaksiniz zaten. Once distro secmeniz gerekiyor. Linux Mint olabilir.

Değişik teknolojiler sunması neden saçma sapan olsun ki daha güzel olmaz mı :D?
Adam gibi calissa guzel olur tabii. Fastboot yuzunden bios'a giremeyen sayisiz insan var. Hepsi hatalara sebep oluyor ve bilgisayarin omurnden yiyor.
Linux'da boyle sacmaliklar olmamasina ragmen windows'dan daha hizli aciliyor cogu sistemde.

Anladım. Bende Fastboot denen şey açık değil. Ona rağmen hızlı bayağı. 5 saniyeyi aşmıyor açılması.
BIOS'dan kendiniz kapatmadiysaniz her bilgisayarda acik geliyor. Hangi distro'da denemistiniz ki?
O ivir zivir teknolojiler acikken bilgisayari kapat tusuna bastiginizda bilgisayar aslinda kapanmiyor hatta :D
Daha önce hiç linux deneyimim olmadığı için fazla bilgisizim. distro gibi terimleri bilmiyorum maalesef.

Şu video işime yarar mı?
Distroyu, surum gibi dusunun. Linux'un bircok surumu var, hangisini begenirseniz onu kurarsiniz.
2 yil onceki video bu. Degisiklikler vardir muhtemelen. Buradan anlatirim size.
Kullanilmayan bir USB'niz var mi?

İstersen

Teşekkürler.

Teşekkür ediyorum. Daha önce Linux deneyimim yok kullanımı vs rahat mıdır?

Moderatör düzenlemeden önceki yazına istinaden aradığımı bulamadığım için belki de yeni konu açmak istemişimdir. Teşekkür ediyorum tavsiyen iiçin.

Benim ekstradan merak ettiğim de kullanım konusu. Linux Windows kadar rahat mıdır? 3GB RAM ile kullanım müümkün müdür önerdiğiniz sistemleri.

Ben uzun süreden sonra kullandım zaten sadece VS Code ve tarayıcı açtığım için sorun olmadı. Sizde en kötü 1 haftaya alışırsınız diye düşünüyorum.

BIOS'dan kendiniz kapatmadiysaniz her bilgisayarda acik geliyor. Hangi distro'da denemistiniz ki?

Distroyu, surum gibi dusunun. Linux'un bircok surumu var, hangisini begenirseniz onu kurarsiniz.
2 yil onceki video bu. Degisiklikler vardir muhtemelen. Buradan anlatirim size.
Kullanilmayan bir USB'niz var mi?
Evet usb'ye sahibim. Tüm adımları anlatabilirseniz kurmaya çalışayım.

İstersen

Ben uzun süreden sonra kullandım zaten sadece VS Code ve tarayıcı açtığım için sorun olmadı. Sizde en kötü 1 haftaya alışırsınız diye düşünüyorum.
İnşallah kurabilrsek bi bakalım ne olacak :D

Hocam Linux daha hafif denilliyor ama ben bir ara YouTube üzerinde bir video görmüştüm. Adam açılma hızını test ediyor. Windows Linux'a göre 3-4 saniye erken açılıyordu.

Hangi Linux dağıtı mı? Zaten her Linux dağıtımının performansı daha iyi olacak diye bir şey yok yaratılış amaçları o değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı