Linux'a Köklü Geçiş

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Şimdi dostlarım köklü bir geçiş yapacağım. Elemantary OS ile.

LoL'ü çalıştırabilen biri varsa bana tavsiyesi versin yeter. Çünkü ben tek LoL olduğu için Windows'tayım.

Gözümde oyun açma dışında başka bir kullanışlığı pek yok Windows'un. Diğer alternatifler Linux'ta.

LoL'ü çalıştırabilen biri varsa bana tavsiyesi versin yeter. Çünkü ben tek LoL olduğu için Windows'tayım.

Gözümde oyun açma dışında başka bir kullanışlığı pek yok Windows'un. Diğer alternatifler Linux'ta.

@Kerem00 çalıştırılabildiğini söylemişti.

Bence Dota 2'ye başla şahsi kanaatimdir, LOL'den çok daha iyidir. İlla LOL derseniz Lutris'i deneyin. @Aznable Linux'tan LOL oynuyor galiba.

Son düzenleme:
Windows'un Linux'a karşı çok bir avantajı veya dezavantajı yok. Linux'a geçtiğinizde çok bir şey değişmeyecek. En fazla kurulum falan yaparken veya bir şeyi ayarlarken kod yazmanız gerekebilir. Eskisi kadar uğraştırmıyor. O kodları internette çok kısa bir araştırma yaparak elde edebilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız Windows'da kalın. Eğer değişiklik istiyorsanız Linux dağıtımlarından Linux Mint, Ubuntu gibi popüler dağıtımları kullanabilirsiniz.

@Kerem00 çalıştırılabildiğini söylemişti.
Lutris ile oluyor ama 2021'de kernel anti-cheat gelirse o da olmaz.

Elementary OS ile lütfen başlamayın. MacOS'e benziyor diye başlamak istiyorsanız özellikle.

KDE Plasma kullanan bir dağıtımı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. İster macOS'e benzetin, isterseniz kendi tarzınıza göre özelleştirin.

Son düzenleme:
LoL'ün Linux üzerinde sıkıntısız çalışabileceğini düşünmüyorum açıkçası.
Çok denedim ben sadece istemci çalıştırabildim.
Windows'un Linux'a karşı çok bir avantajı veya dezavantajı yok. Linux'a geçtiğinizde çok bir şey değişmeyecek. En fazla kurulum falan yaparken veya bir şeyi ayarlarken kod yazmanız gerekebilir(Eskisi kadar uğraştırmıyor.). O kodları vs. zaten internette çok kısa bir araştırma yaparak elde edebilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız Windows'da kalın. Eğer değişiklik istiyorsanız Linux dağıtımlarından Linux Mint, Ubuntu gibi popüler dağıtımları kullanabilirsiniz.

Kod değil komut o dostum. Ve Arch Linux dışında hiçbirinde aman aman gerekmiyorum. O da Arch Linux özelleştirmek için.
Windows'un Linux'a karşı çok bir avantajı veya dezavantajı yok. Linux'a geçtiğinizde çok bir şey değişmeyecek. En fazla kurulum falan yaparken veya bir şeyi ayarlarken kod yazmanız gerekebilir(Eskisi kadar uğraştırmıyor.). O kodları vs. zaten internette çok kısa bir araştırma yaparak elde edebilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız Windows'da kalın. Eğer değişiklik istiyorsanız Linux dağıtımlarından Linux Mint, Ubuntu gibi popüler dağıtımları kullanabilirsiniz.

Kod değil komut o dostum. Ve Arch Linux dışında hiçbirinde aman aman gerekmiyorum. O da Arch Linux özelleştirmek için.

Lutris ile oluyor ama 2021'de kernel anti-cheat gelirse o da olmaz.

Elementary OS ile lütfen başlamayın. MacOS'e benziyor diye başlamak istiyorsanız özellikle.
Haklısınız. Elementary OS çok az güncelleme alan bir sistem. Desteğini bulmak zor olabilir diye düşünüyorum. Linux Mint Cinnamon, Windows'dan geçeceklere çok zorluk yaşatmayacaktır.

Windows'un Linux'a karşı çok bir avantajı veya dezavantajı yok.
Var bu arada. NTFS yerine EXT4 kullanıyor. EXT4 daha gelişmiş bir dosya sistemi. EXT4 sayesinde "Defragment" işlemine ihtiyaç duymuyorsunuz. Tek komut ile işletim sistemini, programları ve sürücüleri güncelleyebiliyorsunuz. Blender gibi uygulamalarda daha iyi performans alıyorsunuz. Telefon veya Arduino gibi cihazları taktığınızda USB sürücüsü yüklemek zorunda olmuyorsunuz. Daha bunu gibi bir sürü avantaj sayabilirim.

Geri
Yukarı