Linux'a geçiş esnasında ne önerirsiniz?

Eğer Google Chrome ofis vs. yükleyeceksen en az 60-70 GB ver.

Brave kullanacağım tarayıcı olarak(şu anda Brave kullanıyorum sosyal hatası yüzünden Chrome gözüküyor). Linux ile LibreOffice yüklü geldiğini biliyorum. Şu anda libreoffice kullanıyorum ve izlediğim videolarda 25 GB'ın yeterli olduğunu gördüm. Ayrıca günlük işlerde kullandığım uygulamaları Windows'tan sileceğim o yüzden alan açılacaktır. Bir de Linux'a Android uygulamaları yüklenebildiği için League of Legends'ı silip wild Rift kuracağım bu da 14-15 GB yer sağlayacaktır.
Valorant'ı sık bir şekilde oynuyorsan Dual Boot şart. Ayrıca Mint öneririm dağıtım olarak.

Ubuntu kullandığını görüyorum. Ara yüz olarak Ubuntu daha çok hoşuma gitti. Söylendiği gibi Ubuntu bug'lumu.

Brave kullanacağım tarayıcı olarak(şu anda Brave kullanıyorum sosyal hatası yüzünden Chrome gözüküyor). Linux ile LibreOffice yüklü geldiğini biliyorum. Şu anda libreoffice kullanıyorum ve izlediğim videolarda 25 GB'ın yeterli olduğunu gördüm. Ayrıca günlük işlerde kullandığım uygulamaları Windows'tan sileceğim o yüzden alan açılacaktır. Bir de Linux'a Android uygulamaları yüklenebildiği için League of Legends'ı silip wild Rift kuracağım bu da 14-15 GB yer sağlayacaktır.

Ubuntu kullandığını görüyorum. Ara yüz olarak Ubuntu daha çok hoşuma gitti. Söylendiği gibi Ubuntu bug'lumu.
Son sürümlerini kullanmadığım için bilmiyorum fakat buglu olduğu söyleniyor, ancak 16.04'de bir buga rastlamadım henüz.

Linux'ta oyun oynanacak kadar iyi emulatör var mı?

Dual Boot kullanacağım o kesin.
Merak ettiğim bir şey var. Hani Linux'a Android uygulamaları yüklenebiliyor ya. Android antivirüsü yüklersem koruma sağlar mı sonuçta 2 işletim sistemide aynı tabanı paylaşıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı