Linux'ta nasıl ADB tool kullanılır?

curtisx

Picopat
Daha fazla  
Linux'da ADB ve Fastboot toollarını kurdum fakat telefonu bir türlü görmüyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Dostum ben kuramadım demedim ki telefonu görmüyor dedim. ADB devices yazınca telefonu görüyor ama Fastboot devices yazınca görmüyor. USB hata ayıklama açık. TWRP yüklemem lazım fakat Fastboot devices yazınca "waiting for any device" hatası alıyorum.

Windows'da denedim ve yine aynı hatayı aldım. Sorunu driver kurarak çözdüm. Linux'da herhangi bir telefonun driveri kurulabiliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bağlantıda sürücülerin nasıl kurulduğu anlatılıyor.

Eyvallah hocam. Bir şey sormak istiyorum, forumlarda genelde apt repoları üzerinden anlatım yapılıyor. Ben dnf kullanıyorum ve dnf alternatif kodlarını bularak yüklüyorum. Bu biraz zaman alıyor. Her distroda her repoyu kullanabiliyoruz. Direk sudo dnf install apt diyerek apt repolarını yüklesem bu kurulumları yapabilir miyim?

Bence yapabilirsin sorun olacağını zannetmiyorum.

Eyvallah hocam. Bir şey sormak istiyorum, forumlarda genelde apt repoları üzerinden anlatım yapılıyor. Ben dnf kullanıyorum ve dnf alternatif kodlarını bularak yüklüyorum. Bu biraz zaman alıyor. Her distroda her repoyu kullanabiliyoruz. Direk sudo dnf install apt diyerek apt repolarını yüklesem bu kurulumları yapabilir miyim?
ADB için olmasa bile farklı paketlerde çakışma yaşama ihtimaliniz çok büyük. Uygulamaların çoğu aynı paketlere ihtiyaç duyuyor ve paket adları, sürümleri her depoda farklı. Böyle yapmak yerine Distrobox kullanırsanız daha düzenli ve sorunsuz biçimde işlerinizi halledebilirsiniz. Yusuf İpek'in videosu bulunuyor Distrobox hakkında. Forumda da yanlış hatırlamıyorsam rehber hazırlayan arkadaş vardı.

ADB için olmasa bile farklı paketlerde çakışma yaşama ihtimaliniz çok büyük. Uygulamaların çoğu aynı paketlere ihtiyaç duyuyor ve paket adları, sürümleri her depoda farklı. Böyle yapmak yerine distrobox kullanırsanız daha düzenli ve sorunsuz biçimde işlerinizi halledebilirsiniz. Yusuf Ipek'in videosu bulunuyor distrobox hakkında. Forumda da yanlış hatırlamıyorsam rehber hazırlayan arkadaş vardı.

Sağolun hocam Yusuf İpek'in videosunu izlemiştim ama tam hatırlayamadım direk kullanıp kullanamadığımızı. İnceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı