Linux'ta oyun oynanır!

Koskaca Windows gibi davranan Wine var.
Steam var (En büyük destekçi).

Yetiyor artık bunlar bana.
Siz uğraşabilirsiniz ve azınlıktasınız. Ben uğraşmam. Özgür yazılım kullanacağıma daha az sorunlu, daha az uğraşacağım ve kullanımı kolay Windows'u tercih ederim.

İlla kodla işiniz oluyor.
Olmuyor. Bir örnek ver.
Linux'un birçok dağıtımı olduğundan ve kullanıcısı az olduğundan destek bulmak çok zor.
Linux topluluğuna küçük mü diyorsun?
Sürücü sorunlarını saymıyorum bile.
Mesela hangi sürücü? Windows'un aksine GNU/Linux'ta sürücü kurmana bile gerek kalmıyor her şeyi kendisi kuruyor.

Hayatında hiç GNU/Linux kullanmadığın çok belli bari sallamasan iyi olur.

Dostum eski sistemler için evet sorun var ama Windows'da da olan bir şey bu.
Ben hiçbir eski sistemde de sorun yaşamadım.

Özgür yazılım kullanacağıma daha az sorunlu, daha az uğraşacağım ve kullanımı kolay Windows'u tercih ederim.
GNU/Linux, Windows'tan daha stabil ama sen bilirsin. Ayrıca hayatında hiç kullanmadığın için farkında değilsin sanırım ama çoğu Linux dağıtımını kullanmak Windows'tan daha kolay.

Cogu linux dagitimi kullanici dostu olarak cikiyor neye gore buna karar veriyorsunuz?
Ubuntu,Linux Mint bunun gibi dagitimlar icin teknik bilgi neredeyse gerekmiyor yanlis bilgi vermeyin lutfen.
Ofis uygulamalar, kamera, ses ve video oynatıcılar güzel çalışıyor ve kullanımı da karmaşık değil.

Ben hiçbir eski sistemde de sorun yaşamadım.

GNU/Linux, Windows'tan daha stabil ama sen bilirsin. Ayrıca hayatında hiç kullanmadığın için farkında değilsin sanırım ama çoğu Linux dağıtımını kullanmak Windows'tan daha kolay.
Ben çok yaşadım. Bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı