Linux'tan Windows 10'a geçmek

ProAlberd

Decapat
Hard diskimde Linux Mint kurulu, woeusb ile flash belleğime Windows 10 yazdırmaya çalıştım olmadı anakartım eski GPT yerine MBR destekliyor. MBR olarak yazdırabileceğim bir program veya teknik var mı? İnternette bayağı araştırdım ancak verim alamadım. Yaklaşık 1.5 aydır yapmaya çalışıyorum olmuyor yardımcı olabilecek var mı?

Amacım: Windows USB'si hazırlamak MBR olarak, Linux ortamında.

Herkese şimdiden teşekkürler.

BalenaEtcher veya Unetbootin'i deneyebilirsin. DD ile de deneyebilirsin.

DD için:
GParted üzerinden USB'nin ismini öğren.(sdb, sdc gibi.)

Terminal komutlarında X yazan kısma USB'nin harfini yaz.

sudo umount /dev/sdx

Terminal'i ISO'nun bulunduğu konuma getir.

sudo dd bs=4M if=windows10.iso of=/dev/sdx

Komutun bitmesini bekle.

Dikkat: USB harfini yanlış girersen diski silersin. USB içindeki her şey silinecektir.

Son düzenleme:
Dostum ben de senin gibi uzun süredir Linux üzerinde Windows USB'si hazırlamaya çalışıyordum. Bir sürü yöntem denedim hiçbiri verimli olmadı canıma tak etti VirtualBox yükledim sanal makineye Windows kurdum orda Rufus indirip yazdırdım. En temiz yöntem budur dostum. Baktığın zaman uğraştırıcı ve zaman alıcı gibi gözüküyor ama o kadar yöntem denedikten sonra bu çok da şey değil :D

Ayrıca bir tanıdığının vs. bilgisayarı varsa orda da yapabilirsin.

Sanallaştırma ile Windows açıp oradan yazdırmayı denedin mi?
sanallaştırma dediğiniz olay nedir?
Dostum ben de senin gibi uzun süredir Linux üzerinde Windows USB'si hazırlamaya çalışıyordum. Bir sürü yöntem denedim hiçbiri verimli olmadı canıma tak etti VirtualBox yükledim sanal makineye Windows kurdum orda Rufus indirip yazdırdım. En temiz yöntem budur dostum. Baktığın zaman uğraştırıcı ve zaman alıcı gibi gözüküyor ama o kadar yöntem denedikten sonra bu çok da şey değil :D

Ayrıca bir tanıdığının vs. bilgisayarı varsa orda da yapabilirsin.
dediğinizi yaptım ancak usb mi görmüyor virtual box

Geri
Yukarı