Linux'u Eleştiriyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çoğu dağıtım düzenli güncelleme alır.

Düzeni nedir ayda bir mi, haftada bir mi, yılda bir mi?
Bak buna karşıyım işte. Çok fazla dağıtım olmamalı, onun yerine 1 dağıtım olmalı ve herkes sadece ona ağırlık vermeli. Diğer türlü beyhude çaba olacak.

Bence de canı sıkılan dağıtım yaparsa Linux'e uygulama geliştirilmez.

Bence de canı sıkılan dağıtım yaparsa Linux'e uygulama geliştirilmez.
Kendi içinde bölünmüş bir şeye mi zaman harcarsın yoksa, firmalar tarafından destek gören bir şeye mi zaman harcarsın?

Kendi içinde bölünmüş bir şeye mi zaman harcarsın yoksa, firmalar tarafından destek gören bir şeye mi zaman harcarsın?

Bence de Linux de bir düzen yok Linux toplama bir işletim sistemi oradan masaüstü ortamını al oradan temeli al oradan dağıtımı al birleştir Linux mantığı bu.

Bak buna karşıyım işte. Çok fazla dağıtım olmamalı, onun yerine 1 dağıtım olmalı ve herkes sadece ona ağırlık vermeli. Diğer türlü beyhude çaba olacak.

Aslında belli başlı temel dağıtımlar vardır diğerleri bunları temel alır.
  • Debian (APT)
  • Ubuntu (APT/Bazı kısımları farklı)
  • Fedora (Red hat/RPM)
  • Arch Linux (Pacman)
  • OpenSUSE (RPM/Bağımsız taban)
  • Gentoo (Portage)
  • Pisi Linux (PiSi)

Dağıtıma göre değişiyor.

Arkadaşlar bu tür konular bana saçma geliyor. Ne Windows ne Linux kimsenin babasının malı değil bu kadar fanatik olmaya ne gerek var? Sonuçta zevk ve istek meselesi biraz gerçekçi olalım ve gereksiz yere konular açmayalım herkes istediği işletim sistemini kullanmakta özgür sonuçta.

Arkadaşlar bu tür konular bana saçma geliyor. Ne Windows ne Linux kimsenin babasının Mali değil bu kadar fanatik olmaya ne gerek var? Sonuçta zevk ve istek meselesi biraz gerçekçi olalım ve gereksiz yere konular açmayalım herkes istediği işletim sistemini kullanmakta özgür sonuçta.
Ben Linux'un iyiliğini istemiştim ama sanırım bunu dile getirmekle aptallık etmişim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı