Linux'un artıları ve eksileri nelerdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence en büyük eksisi çoğu anti-cheat gerektiren oyunların oynanamaması. Onun da büyük bir kısmı oyun yapımcılarından kaynaklanıyor zaten.

Bir LoL açmak bile büyük zahmet Linux'ta. Keşke biraz daha gereken önemi verseler. O zaman da Windows'ta adam kalmayacak. Ben sırf bir IDM için, bir de bu vakit geçirmek için arkadaşlarımla oynadığım LoL uğruna Windows'ta duruyorum. Yoksa bir albenisi yok eskisi kadar.

Son düzenleme:
Çok yaygın olmayan bir sürüm kullanılırsa içinde kullanılacak uygulama bulunmuyor ve geliştirici sayısı az ise güncelleme gelmiyor yeteri kadar en büyük dezavantajı bunlar.

Ben diyorum. Aşırı performans kaybı var.

Ekran görüntüsü_2022-04-04_00-15-03.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem gereksinimlerini de atayım dedim. Windows*

Linux'ta oynadığım native olsun olmasın her oyundan daha iyi performans aldım onu söyleyeyim.
Diğer emülatörler tamam ama Windows oyunlarını bence Windows 10 daha iyi oynatıyor.
Native de çok var ama bir kararlılık var Windows tarafında.

Ama bu Linux eksiliği değil. Çünkü GNU/Linux bir alternatif değil.

Linux'a geçmeli miyim? Artıları eksileri nelerdir? Kullanmak zor mudur?
Linux'un artıları nelerdir?
Linux işletim sisteminin en önemli 20 avantajı şunlardır:

kalem Kaynak. Açık kaynak kodlu olduğu için kaynak koduna kolayca erişilebilir. …
Güvenlik. Linux güvenlik özelliği, geliştiriciler için en uygun seçenek olmasının ana nedenidir. …
Bedava. …
Hafif. …
İstikrar. ...
Verim. …
Esneklik. …
Yazılım güncellemeleri.
Linux'un bazı dezavantajları nelerdir?
Linux işletim sisteminin dezavantajları:

Paketleme yazılımının tek bir yolu yoktur.
Standart masaüstü ortamı yok.
Oyunlar için zayıf destek.
Masaüstü yazılımı hala nadirdir
Kararlılık ve verimlilik: Linux, Unix'ten geliştirildiğinden, Linux ve Unix'in birçok benzerliği vardır. …
Düşük yapılandırma gereksinimleri: Linux'un çok düşük donanım gereksinimleri vardır. …
Ücretsiz veya küçük bir ücret: Linux, GPL'ye (Genel Kamu Lisansı) dayanmaktadır, bu nedenle herkes orijinal kodu ücretsiz olarak kullanabilir veya değiştirebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı