Linux'un Geleceği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Bir kullanıcı olarak benim Linux hakkında görüşlerim.

Öncelikle Linux, her şeyi değiştirmenize izin veriyor. Bu biz tipik kullanıcılar bir şey ifade etmese de kısaca özet geçeyim DDE bir ortamı, KDE ortamına dönüştürebilirsiniz. Yani denizi kara yapabilirsiniz.
Ne bilim başlata bastığınız da sol attan menü geleceğine ortadan falan gelir.
Özgür olduğunuzu ve her şeyin sizin elinizde olması çok hoş bir şey. Her dosyaya siz yetki veriyorsunuz.
Linux hızlı ve stabil diyemem, Elemantry OS berbat diyorlar ama Debian uçuyor mesela.
iPhone (iOS) ve kullanıcılarını ele almak isterim. Müzik yüklemek için bile bir bilgisayara ihtiyaçları var (fox FM'de varda ne kadar sağlıklı) çoğu kullanıcı Spotify gibi paralı uygulamalara
Yöneliyor. Yani iPhone diye hava attıkları şey aslında " KAPİTALLİSTLİĞİN EN MÜKEMMEL ÖRNEĞİ". Farkında olmadan sürünüyorlar ve sömürülüyorlar. Ama Android başka.

Şu an insanlar Linux'u"hacker şeysi, kod bilgisi lazım, oyun açmıyor" gibi bildiklerinden dolayı uzak duruyor. Bir kısmının varlığından haberi yok ve bir kısmı Windows, kullansa bile sadece bilgisayar diyor. Ben kullanıcı sayısını arttığını düşünmüyorum. Linux çok geliştiği aşikar. Ama insanların birçoğu bilgi amaçlı sosyal medya kullanmadığı için ( yargılamıyorum ) kapitalist ürünler daha çok ön planda olacaktır.

Ayrıca o kadar büyük bir topluluğu var ki bedava destek bile veriyorlar. Sizler milyarları döküyorsunuz Apple bi adaptör veriyor mu ki ? XD

Son düzenleme:
Gelecegi bu gunden farkli olmayacak. Standart yok, destek yok. Kendim 3. yila girecegim aktif olarak tek isletim sistemimdir. Bazi zamanlarda dual olarak Windows kurarim ama halledemedigim is cok nadair Linux ile. Bazenleri can sikan hatalari olsa da candir ama populer degildir ve umarim da olmaz.
Nerde cokluk orda b..kluk.

Linux hızlı ve stabil diyemem,

Gayet stabil dağıtımdan dağıtıma değişiyor sadece konuya gelirsek Linux'a gereken tek şey destek Windows'u geçemez ama pazar payı büyür. Ne yazaıkkı forumda görüyorum bazen üzülüyorum yazılım dili bilmeden Linux kullanmazsın gibi şeyler üzücü.

Gayet stabil dağıtımdan dağıtıma değişiyor sadece konuya gelirsek Linux'a gereken tek şey destek Windows'u geçemez ama pazar payı büyür. Ne yazaıkkı forumda görüyorum bazen üzülüyorum yazılım dili bilmeden Linux kullanmazsın gibi şeyler üzücü.
Bir sürü linux var ya o yüzden yazdım.

İnsanlar rahata alışkın. Hele yeni neslin Linux gibi her şeyi kendinizin yapması gerektiği şeylerde tahammülü olacağını sanmıyorum. İphone konusunda haklısınız fakat Windows'u yedirtmem.

Linux yeterince ozgur olsa da alistigimiz seylerden kopmak gercekten de zor. Her ne kadar Windows'tan kat kat iyi olsa da uygulamalarin hala Windows'a gore optimize edilmesi reddedilemez bir gercek. Normal bir kullanici halihazirda kullandigi basit arayuzu bulunan ve ekstradan bilgi gerektirmeyen bir isletim sistemi yerine uzaktan korkutucu gozuken, azda olsa rahatca kullanmak icin o isletim sistemi hakkinda bilgili olmasi gerekenle degistirmez.

Gelecegi bu gunden farkli olmayacak. Standart yok, destek yok. Kendim 3. yila girecegim aktif olarak tek isletim sistemimdir. Bazi zamanlarda dual olarak Windows kurarim ama halledemedigim is cok nadair Linux ile. Bazenleri can sikan hatalari olsa da candir ama populer degildir ve umarim da olmaz.
Nerde cokluk orda b..kluk.
Ben gerçekten bayılıyorum Linux o yüzden popüler olsun isterim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı