Lisans tezinde içindekiler bölümü gerekl mi?

Resimlerin, tabloların ve faydalanılmış tüm kaynaklar; tezin sonunda belirtilir. Görseller numaralandırılmış ve max tek satırlık bir açıklamaya sahip olmalı. En sonda numara numara fotoğrafların kaynakları yazılır. Sonrasında ise tezi hazırlarken kullanılan kaynaklar konulur.

Tez danışman hocanın süreçle alakalı neyi nasıl yapacağınızı size toplantı yapıp anlatması gerekir. En azından benim danışmanım zoom üzerinden anlatmıştı. Birkaç arkadaşınla beraber danışmanına ricada bulunursanız belki sizde de bir toplantı yapıp tüm sorularınızı cevaplayabilir. Çok işinize yarar.

Gerekli. Okul internet sitesinde tez şablonu olmalı. Onu bulabilirsen birebir yap.
Var ancak yüksek lisans tez için var lisans için yok o yüzden emin olamadım.

Resimlerin, tabloların ve faydalanılmış tüm kaynaklar; tezin sonunda belirtilir. Görseller numaralandırılmış ve max tek satırlık bir açıklamaya sahip olmalı. En sonda numara numara fotoğrafların kaynakları yazılır. Sonrasında ise tezi hazırlarken kullanılan kaynaklar konulur.
Hocam içindekilerden kastım o değil. Tezin giriş bölümünden önce atıyorum 1.1 Giriş 1.2 Değişkenler 1.3 Hipotezler vs. gibi bir içindekiler bölümünü soruyorum.

Var ancak yüksek lisans tez için var lisans için yok o yüzden emin olamadım.

Hocam içindekilerden kastım o değil. Tezin giriş bölümünden önce atıyorum 1.1 Giriş 1.2 Değişkenler 1.3 Hipotezler vs. gibi bir içindekiler bölümünü soruyorum.
Evet hocam gerekli. İlk mesajımda ona evet dediğim için 2.sinde tekrarlama ihtiyacı duymadım.

Küçük bir düzeltme kaynakça kısmı Max 1 satır değil demin 1 satır olmalı yanlışlıkla o şekilde yazmışım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı