Lisanssız Windows 10'dan 11'e geçince sorun çıkar mı?

EnesB00

Centipat
Yaklaşık 1 ay önce laptopu FreeDOS olarak aldım ve bir bilgisayarcıya Windows 10 yüklettim. Resimlerdede göreceğiniz gibi Windows ornjinal değil (etkinleştirmesinin yaklaşık 5 aylık süresi var). Windows 11'e ücretsiz yükseltebileceğimi söylüyor (alttaki resimde). Şimdi ben Windows 11'e yükseltsem bir sorun olur mu?
Bir diğer sorum da bu 5 aylık süre bittiğinde ne olacak, ben Windows'u kullanamayacak mıyım?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

NOT= Windows Script Host'ta { (Lisans durumu: Lisanslı) diyor. }

Ekran Görüntüsü (4).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    297 KB · Görüntüleme: 178
  • Ekran Görüntüsü (2)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (2)_LI.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 156
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    179,8 KB · Görüntüleme: 199
Son düzenleme:
Yaklaşık 1 ay önce laptopu FreeDOS olarak aldım ve bir bilgisayarcıya Windows 10 yüklettim. Resimlerdede göreceğiniz gibi Windows ornjinal değil (etkinleştirmesinin yaklaşık 5 aylık süresi var). Windows 11'e ücretsiz yükseltebileceğimi söylüyor (alttaki resimde). Şimdi ben Windows 11'e yükseltsem bir sorun olur mu?
Bir diğer sorum da bu 5 aylık süre bittiğinde ne olacak, ben Windows'u kullanamayacak mıyım?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Eki Görüntüle 1329975

Sorun olmaz hatta tam tersi lisanslı Windows'un olur. İstersen Windows 8 yükleyip 10a upgrade bile edebilirsin. Yine lisanslı olur. Ama lisansı 20-30 TL'ye Trendyol tarzı sitelerde satılıyor. Windows 10'dan memnunsanız macera aramanıza gerek yok bence. İkinci soruna gelirsek 5 aylık süre bitince de kullanmaya devam ediyorsun. Sadece sağda solda ürün anahtarını girmeni isteyen yazılar çıkıyor. Ve söylentilere göre bilgisayar daha korumasız oluyor performansı düşüyormuş.

Eğer şimdi Windows 10'u orijinal bir şekilde OEM veya Retail key ile etkinleştirirsen Windows 11'e geçtiğinde o da orijinal olur. Eğer etkinleştirmeden geçersen 5 aylık süre sonunda ekranın sağ alt köşesinde Windows'u Etkinleştir yazısı çıkıyor. Fakat bilgisayarı kullanmaya devam edebiliyorsun.

KMS ile etkinleştirmiş. Yani o süre bitse herhangi bir şey olmayacak zaten şu an bilgisayarınız bir ihtimalle zombi bilgisayar. Bence windows'un kendi sitesinden bir iso ve oem veya retail key satın alarak kendiniz format atınız. Bunun ile ilgili bir sürü konu var. İstediğiniz aşamada bize soru sorabilirsiniz. Bence bir daha o bilgisayarcıya bilgisayarınızı emanet etmeyin.
TechBench by WZT (v4.1.1) Windows sunucularından indirir ve güvenlidir.
Windows 10 Pro Lisans Key Satın Al | SaglamLisans Bu da lisans anahtarı.

Sorun olmaz hatta tam tersi lisanslı Windows'un olur. İstersen Windows 8 yükleyip 10a upgrade bile edebilirsin. Yine lisanslı olur. Ama lisansı 20-30 TL'ye Trendyol tarzı sitelerde satılıyor. Windows 10'dan memnunsanız macera aramanıza gerek yok bence. İkinci soruna gelirsek 5 aylık süre bitince de kullanmaya devam ediyorsun. Sadece sağda solda ürün anahtarını girmeni isteyen yazılar çıkıyor. Ve söylentilere göre bilgisayar daha korumasız oluyor performansı düşüyormuş.
Cevabınız için teşekkür ederim ama birşeyi anlamadım. Windows 11'e yükselttiğimde benden tekrar key istermi (20-30 TL lik lisans keynini alıp tekrar girmem gerekecekmi.

Yanlış bilgi
Cevabınız için teşekkür ederim ama bir şeyi anlamadım. Windows 11'e yükselttiğimde benden tekrar key istermi (20-30 TL'lik lisans keynini alıp tekrar girmem gerekecek mi?

Zaten Windows 11'e geçince otomatik KMS'de siliniyor sıfır kurulum olduğu için.

Yanlış bilgi
Cevabınız için teşekkür ederim ama bir şeyi anlamadım. Windows 11'e yükselttiğimde benden tekrar key ister mi? (20-30 TL lik lisans keynini alıp tekrar girmem gerekecek mi?
Hayır, arkadaşın dediği gibi KMS silinir ve lisanslı bir bilgisayarınız olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
KMS ile etkinleştirmiş. Yani o süre bitse herhangi bir şey olmayacak zaten şu an bilgisayarınız bir ihtimalle zombi bilgisayar. Bence windows'un kendi sitesinden bir iso ve oem veya retail key satın alarak kendiniz format atınız. Bunun ile ilgili bir sürü konu var. İstediğiniz aşamada bize soru sorabilirsiniz. Bence bir daha o bilgisayarcıya bilgisayarınızı emanet etmeyin.
TechBench by WZT (v4.1.1) Windows sunucularından indirir ve güvenlidir.
Windows 10 Pro Lisans Key Satın Al | SaglamLisans Bu da lisans anahtarı.
Windows'un kendi sitesinde 3.899TL senin koyduğun linkte 50TL aynı şekilde sorunsuz çalışırmı key.

Windows'u korsan olarak cracklesen bile Windows update yoluyla yükseltme yaptığında hesabına bir dijital lisans tanımlanır ve anakartını değiştirmediğin sürece ne kadar format atarsan at ve hatta tekrar Windows 10 bile kursan lisanslı olarak kullanırsın. Şuanda elinde öyle yada böyle etkinleştirilmiş bir Windows var ve update sana yükseltebilirsin diyor, şuandaki lisansını nasıl temin ettiğin, orijinal mi yoksa crack mi olduğu da dahil teferruatlı bütün konulardan bağımsız olarak yükselttiğinde ücretsiz lisansa sahip olursun. Burada dikkat etmen gereken tek konu şuandaki Windows'unun sürümüdür yani eğer Home sürüm kullanıyorsan Home sürüme yükseltirsin ve sana ücretsiz lisansın Home sürümü olarak verilir, sonrasında formatla Pro sürüme geçersen lisansını kullanamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı