Lise 50 üstü ortalama ve 5 dersten kalınırsa sınıf geçilir mi?

ahmeto897

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 10.sınıftayım. İlk dönem edebiyat dahil 7 zayıfım var. İkinci dönem edebiyat ve 1 dersten daha geçsem toplamda 5 dersten kalmış oluyorum. İkinci dönem ortalamam 50'nin üstü olsa ve 5 dersten kalsam sınıfı geçebilir miyim? İlk dönem ortalamam 55.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 10.sınıftayım. İlk dönem edebiyat dahil 7 zayıfım var. İkinci dönem edebiyat ve 1 dersten daha geçsem toplamda 5 dersten kalmış oluyorum. İkinci dönem ortalamam 50'nin üstü olsa ve 5 dersten kalsam sınıfı geçebilir miyim? İlk dönem ortalamam 55.
Sorumlu olarak geçersiniz belki.

Çok kafa karışıklığı olan bir konu. Eğer ilk 2 dönem ortalamanız 50'nin üstünde fakat edebiyattan 50 nin üstünde anlamadıysan hemde diğer derslerinde böyleyse sadece edebiyattan sorumluluk sınavına girersin. Eğer ilk 2 dönem ortalamanız 50'nin altındaysa (ilk dönem 50 ikinci dönem 47) maalesef hem edebiyat hemde ortalaması düşük olan derslerden sorumlu olursunuz. Üstelik sınıfta da kalmış olursunuz.

Ben 51 le falan geçmiştim epeyde zayıfım vardı. Çok sorun çıkaran ve ve ters bir tip değilsen kolay kolay bırakmıyorlar diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı