Lise devamsızlık süresi

AAAplus

Kilopat
Özürlü 20.5, özürsüz 10 devamsızlığım bulunmakta. Lise yönetmeliğine göre sınıfta kalıyor muyum? Devamsızlık sınırı 45 mi, 30 mu? İnternette kesin bilgi bulamadım.

Özürsüz devamsızlığı 10 günü aşan öğrenci notları ne olursa olsun başarısız sayılır. Özürlü ve özürsüz devamsızlığın toplamı 30 günü aşamaz. Mazeret kağıdı ve/veya rapor getirilmesi durumunda öğrenci özürlü devamsızlık yapmış sayılır.
Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Bu durumda sınıfta kalmış oluyorsun.

Hayır bu arkadaş sınıfta kalmayacak. Herhangi bir idareci birisiyle görüşürsen o yarım gün devamsızlığını silerler.

Yarım gün sildirilemez. Sadece tam gün özürsüz davranışlar özürlüye çevrilir. Devamsızlık süresi 10 gün özürsüz, 20 gün özürlüdür. Gerçi özürlü 20 günü geçince müdür yardımcısının uyarması gerekir.

Kalmışsın.

Sınıfta kaldın şuan. Özürsüz 10 gün. 10,5 gün olunca kalıyorsun. Özürlü ise 20 gün 20,5 gün olunca kalıyorsun. Şuan izinde yaptıramazsın. Raporda alsan bir şey olmaz. Geçmiş olsun. Eğer özürlü daha az olsaydı benim gibi izin yaptır diyecektim de maalesef o hakkını da doldurmuşsun.

Yönetmeliğe göre, özürlü 20, özürsüz 10 gün olmak üzere toplam 30 gün devamsızlık yapma hakkın var. Sen 30.5 gün yapmışsın.
Malesef kaldın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı