Lise gereksiz mi?

Randoming321

Decapat
Daha fazla  
Dostlar görüşlerinizi merak ediyorum. Lise 4'e gidiyorum ve staj zamanım meslek lisesiyim derslerden nefret ediyorum okulda öğrettikleri çoğu şey gereksiz bence. Bu yaşımıza kadar geldik bize bu sene Scratch öğretiyorlar çocuklar için programlama olan hocalar kafasına göre not vermesi saçma. Eğitim sistemi ayrıyeten her hocanın kafasına göre davranması. Sizce haksız mıyım, eğitim sistemi duzelmeli mi? Görüşlerinizi merak ediyorum.

Dostlar görüşlerinizi merak ediyorum. Lise 4'e gidiyorum ve staj zamanım meslek lisesiyim derslerden nefret ediyorum okulda öğrettikleri çoğu şey gereksiz bence. Bu yaşımıza kadar geldik bize bu sene Scratch öğretiyorlar çocuklar için programlama olan hocalar kafasına göre not vermesi saçma. Eğitim sistemi ayrıyeten her hocanın kafasına göre davranması. Sizce haksız mıyım, eğitim sistemi duzelmeli mi? Görüşlerinizi merak ediyorum.
Keşke açık liseye geçişler kapanmasaydı diyorum.

Lise bence mevcut eğitim sisteminde aşırı saçma ve hayatınızdan vakit çalan bir şey fakat devlet her boka lise mezunu zorunluluğu koyduğu için paşa paşa okuyacaksın.

Haksızsın. Okumamak için kendinize sebep bulmayın. Üniversite mezunu olmayanlara bile adam gibi davranılmıyorken liseyi imkanı olup da okumamak cahilliktir.
Çok büyük bir laf oldu "cahillik".

Ezbere dayalı bir sistem ve senelerdir böyle. Çocuklar sınavdan geçmek için ezberi dayıyorlar sonrasında ne öğrenilen bilgi hafızada kalıyor ne de başka bir şey. Meslekteki dersler gelecekleri için kesinlikle önemli fakat Anadolu lisesi hakkında pek bir şey diyemem ben de Anadolu lisesi çıkışlıyım ziraat okuyorum fakat o zamanlar öğrendiğim birçok bilgi benim herhangi bir işime yaramıyor.

Askere gittiğin de bile tahsilin ne diye soruyorlar ne kadar gereksiz olduğunu düşünsen de liseye gidilmeli diye düşüyorum en azından tamamala.

Ben kendi açımdan söylüyorum 12 yıl zorunlu eğitim bence kötü eğitim kalitesini düşürüyor ben okumak istemiyorum şu an zorla gidiyorum hatta bir de sabah okul var hasta halimle gideceğim yok yazılmamak sınıfta kalmamak için gıcık hocalar telefonların toplanması kıyafet zorunluluğu uzun dersler kısa teneffüsler hayat pahalılığı kantin çok pahalı ucuz yerden yesen obez olursun obez diye dalga geçerler sağlıklı beslenemesen zayıf zargana derler boş iş yani kurtarabiliyorsanız yurt dışına gidin derim İngilizce öğrenip.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı