Lise gereksiz mi?

Dediğinizi anlıyorum ancak kastettiğim şey, buraya verilen zamanın aşırı fazla olması. Bende şu anda hafızlık yapıyorum, memnun değilim ancak mecburum gibi hissediyorum açıktan okuyorum ve derslerin ne kadar boş olduğunu bilsem de mecbur şekilde o derslere çalışmak zorunda kalıyorum. He hafızlık nasıl diyorsan okuldan daha kötü desem yeridir, gece 10'da yat sabah 5'te kalk bir daha uyku vaktin yok, günde en az 4-5 saat kuran çalışıyorsun ezber yapıyorsun başında nöbetçi hoca var sıkıysa sağına soluna bak ismin alınıyor, çıkış günü mesela cuma günü bakıyor hoca mütalada (4-5 saatlik çalıştığın dersin adı) gevşek çalışmış hop 3 4 saat çıkış cezası yiyorsun. Yani 12'de çıkacaksan 3'te 4'te çıkıyorsun bunları abartmıyorum çünkü yaşadım bazen cuma günü bazen cumartesi çıkıyorum ve pazar günü akşam 6'da orada olmam gerekiyor. Ve sanki hapishanedeymişiz gibi teneffüslerimizde top bile oynayamıyoruz düşün. Serbest olduğun bir zaman ama yasak, neden? Ses oluyor hocalar kızıyor :D

Ülkemizde din eğitimi almakta, din eğitimi vermekte din ticaretinden başka bir şey değil. O sebepten ötürü çok şey geliyor dilimin ucuna ama en iyisi çok yorum yapmamak.

Diploma olarak gerekli ama lise gördüğün şeyler saçma sapan bilgiler lise bittikten sonra bir daha hatırlamayacaksın.

Biz bunu birçok sefer belirttiğimizde, örgün eğitimin yerini hiçbir şey tutmaz dediniz. Bakanlık tarafından açık öğretim lisesine geçişler zorlaştırıldı, açık öğretim lisesine geçmek isteyenler artık ona da geçiş yapamıyor. Hatta birçoğundan öğrencinin eğitimine göz dikiyor diye laf bile almıştım :D Birçoğunun kendi tercihi, yapacak bir şey yok. Örgün eğitimdeyseniz okulun hakkını verin.

Geri
Yukarı