Lise hayatim bitmek uzere ve hala hedeflerimi gerceklestiremedim

453953

Decapat
Artik benim icin lisenin sonu yavas yavas yaklasiyor, ben ise hayatimda bir daha gelemeyecegim lise hayatimda ciddi manada cok az arkadaslik ve guzel ani birakabildim. Yanlış anlamayin utangac biriyim ama sosyal anksiyetem yok hemcinsimle rahatlikla iletisim kurabiliyorum. Ama sinifta dislanmakla dislanmamak arasinda gidip geliyorum. Dislanmamin sebebi gecmis yilda cok çocuksu olmam ve fazla cenesi dusuk biri olmam. Ayrica sinifa uyum saglayamiyor olmam. Çocuksuluk ve cene sorunumu bu sene cozdum cok daha sakin birisiyim. Fakat tabii ki de koca senelik kotu izlenimimi duzeltemedim. Tamamen soyutlanmaktan beni koruyan ise iyi niyetli birisi olmam. Birisi benden bir iyilik istediginde yuksek ihtimalle hayir diyemem. Erkek arkadaslarim beni dislamadilar ama tam olarak aralarinada almadilar yani cogu zaman sohbet ederken cok az dinlendim. Çunku ben insanlarla hiçbir ortak ilgi alani paylasmiyorum ve cogunluga ayak uydurmayi reddetigim icin bana aptal muamellesi yapiyorlar. Siniftaki erkeklerin cogu futbol fanatigi, oturup saatlerce cok biliyormus gibi bir futbolcuyu yorumluyorlar. Ben ise futboldan nefret ederim tuttugum bir takim var fakat ailemden dolayi ilgilendigimden degil. Ben tarih hayrani biriyim fakat hiçbir zaman bu ilgi alanim ciddiye alinmadi alay konusu oldu tarih sinavina az kala cogu kisi yanima sirnasir 2 aylik konuyu 1 saate anlatmami bekler, sonrasinda gecer not alinca tessekur bile etmeden alay konusu yapmaya devam ederler. Animeleri de cok severim siniftan da seven bir suru kisi var fakat sorun onlarin aksiyon ve yuksek tempolu animeler severken, ben daha cok romantik ve yavas tempolu animeleri severim. Tabii bununla da zamaninda bayağı dalga gectiler. 2 tane cok iyi arkadasim var ilkokuldan beri sadece onlara sirtimi dayadim şu ana kadar, yani sosyal hayatim boyle berbat degil ama asosyellige yol acacak kadar da az degil. Benim asil sorunum kizlarla hayatim boyunca cok az konustum yani hayal edebileceginiz en az miktarda. Ortaokulda cok sosyal biriydim erkek cephesinde tanidigim oldukca fazlaydi beni sevmeyen yoktu neredeyse. Fakat ben cok gec telefon sahibi oldum arkadaslarimin cogu 8. sinifta telefon sahibiydi ve surekli bir yerlere gidiyorlardi. Benim ailem ise cok korumaciydi disari ancak lise 2'den sonra adamakıllı yalniz cikabilmeye başladım. Bu durum bir sure sonra insanlarin gozunde, o gelemez, o yapamaz izlenimi olustu boylece bir sure bayağı bir yalnizlik yasadim sonrasinda telefon edinsemde beni aralarina almadilar, cunku araya ergenlik ve kiz meraki girdi. Bizim sinifta kiz arkadas edinmek prestij icin cok onemliydi kiz arkadasin yoksa daha kotusu benim gibi DM kutuma ya da arama gecmisime kiz birisi ugramamis bile olunca insanlar benimle sap diye fazla iletisim ilerletmiyordu. Fakat son zamanlarda kafama dank etti artik geriye sadece üniversite kaldi ve ben daha bir kizla adamakıllı iletisim kurmayi bile ogrenemedim. Amacim sevgili edinmek degil sadece ciddi manada kiz arkadas edinmek istiyorum. Yani cirkin miyim yani kacilacak yuzune bakilmacak biri degilim ama bir albenim yok. Spora yazildim fakat tabii ki de fizik 2 hafta icerisinde olusmuyor ve mideme duskun oldugum icin fazlaca abur cubur tuketiyorum yani gelisimim yavas. Ve en buyuk sorun firsatim varken siniftaki kizlarin hiçbiriyle adamakıllı iletisim kurmadim yani cok az gunaydin, gorusuruz en fazla. Simdi ise bir kizla konusabilmek icin tum olanaklarimi kullansamda artik cok zordu. Cunku zaten etrafinda pervane gibi donen erkek sayisi cok fazla oldugu icin beni m izin arkadas olmak mumkun bile olmadi. Cabalarim sonucu bir kizla arkadasligimi ilerlettim yana yana oturmayi falan teklif etti fakat fazla hassas biriydi boyu kisaydi bende samimiyetime guvenerek dostane bir saka yaptim boyuyla ilgili, o gunden beri beni gormezden geliyor. Yani ne yalabilirim bilmiyorum yani okulun ortasindan bir kizi cevirip arkadas olmasi icin zorlayamam, yani lise bitti artik buyuk ihtimalle buradan boyle gideceğim ama en azindan universitedeki ilk gunlerim icin daha olumlu bir imaj nasıl cizebilirim yani populer birisi olmak istemem sadece insanlarin arkadas olmak isteyecegi birisi olmak istiyorum ama ne yapacagim konusunda en ufak bir fikrim bile kalmadi.

Arkadaşlık konusunu kafana çok takma kendin de söylemişsin bana uygun değiller ilgi alanlarımla dalga geçiyorlar. Bu insanlarla arkadaşlık kursan nolur kurmasan nolur. Ínsanlara medet umma gözünde büyütme akışına bırak kendin ol kendini gelistir spora başladım demişsin çok güzel bişey bir seylerin farkındasın bu da çok güzel bişey ama yanlış heveslere kapiliyosun daha yaşın küçük bu yaşlarda karı kız işleriyle uğraşma heves de etme yüksek ihtimal duygusal birisin bu kız işlerinde sonunu düşünerek hareket et 1 2 ay güzel gider hayatim değişti dersin herşeyden zevk alırsın ama bu zamanlar geçtikten sonra en iyi ihtimal terkedilirsin bu da daha sıkıntılı günler geçirmene vesile olur çok zor atlatırsin. Tabi ben bunlari sana anlatmam cok bişey katmaz bunları yaşayarak öğrenirsin illa karşına birileri cikiyo bunları iyi degerlendir şuan tam senin gelişme çağın hayallerin pesinden git birşeyleri başar sen zaten insanları yanına cekersin

Selam Dostum,
Uzun yazmışsın benim için problem değil ama çoğu kişi okuyacağını düşünmüyorum bile. Anlaşılan içini dökmek istemişsin. Bunun seni rahatlattığını düşünerek konuya giriyorum.

Açık konuşacak olursam ben çevremdeki insanları çok dikkatli seçerim. Bu yüzden senin gibi pek fazla arkadaşım yok. Anime izliyorum ve senin gibi futbol meraklısı hiç değilim. Kız tavlama vs. hiç olmadı sadece normal 1-2 kız arkadaşım vardı (Onlarda kafa dengi insanlardı). Kısaca şunu diyecem lise hayatının dönüm noktası olmayacaktı zaten. Üniversite bu konuda sana daha çok imkan sunuyor. Kafa dengi insanlar, ister istemez insanlarla muhabbete girmen, kız konusunda kafanı çok yorma derim. Onlarla akışa bırakınca oluyor biraz. Yazarak muhabbet etmek yerine DC mi bırakabilirim. İçini dökmek istersen yazman yeter. İstersen konuşarak içini daha rahat dökebilirsin. DC: lejant
Hayatında Başarılar dilerim.

Selam dostum,
Uzun yazmışsın benim için problem değil ama çoğu kişi okuyacağını düşünmüyorum bile. Anlaşılan içini dökmek istemişsin. Bunun seni rahatlattığını düşünerek konuya giriyorum.

Açık konuşacak olursam ben çevremdeki insanları çok dikkatli seçerim. Bu yüzden senin gibi pek fazla arkadaşım yok. Anime izliyorum ve senin gibi futbol meraklısı hiç değilim. Kız tavlama vs. hiç olmadı sadece normal 1-2 kız arkadaşım vardı (onlarda kafa dengi insanlardı). Kısaca şunu diyeceğim lise hayatının dönüm noktası olmayacaktı zaten. Üniversite bu konuda sana daha çok imkan sunuyor. Kafa dengi insanlar, ister istemez insanlarla muhabbete girmen, kız konusunda kafanı çok yorma derim. Onlarla akışa bırakınca oluyor biraz. Yazarak muhabbet etmek yerine DC mi bırakabilirim? İçini dökmek istersen yazman yeter. İstersen konuşarak içini daha rahat dökebilirsin. DC: Lejant.
Hayatında başarılar dilerim.

Teşekkürler şu an hayatim fazlasiyla siradan gunde 15 saat uyku ve ara sira disari cikarak spor yaparak devam ediyorum. Fakat telefon kullanmasini beceremeyen birisiyim zaten metni simdi tekrar okudum cogu kelimeyo yanlış yazmisim bilgisayarimda gecen bozuleu yenisi aldigimda yazarim.

Arkadaşlık konusunu kafana çok takma kendin de söylemişsin bana uygun değiller ilgi alanlarımla dalga geçiyorlar. Bu insanlarla arkadaşlık kursan ne olur kurmasan ne olur? Ínsanlara medet umma gözünde büyütme akışına bırak kendin ol kendini gelistir spora başladım demişsin çok güzel bir şey bir seylerin farkındasın bu da çok güzel bir şey ama yanlış heveslere kapiliyosun daha yaşın küçük bu yaşlarda karı kız işleriyle uğraşma heves de etme yüksek ihtimal duygusal birisin bu kız işlerinde sonunu düşünerek hareket et 1 2 ay güzel gider hayatim değişti dersin her şeyden zevk alırsın ama bu zamanlar geçtikten sonra en iyi ihtimal terkedilirsin bu da daha sıkıntılı günler geçirmene vesile olur çok zor atlatırsin. Tabii ben bunlari sana anlatmam cok bir şey katmaz bunları yaşayarak öğrenirsin illa karşına birileri cikiyor bunları iyi degerlendir şu an tam senin gelişme çağın hayallerin pesinden git bir şeyleri başar sen zaten insanları yanına cekersin.

Zaten cogunlukla insanlara cok erken yol veriyorum biraz pişman oluyorum sonrasinda ama geri donusde yapmiyorum. Hiçbir şey soylemeden iletisim kestigim cok fazla insan var ve cidden enerji somuren arkadas kavramini gecen sene ogrendim Instagram'i kullanimini minimuma indirdim cunku cidden kalitesiz insanlarin kaynadigi dine falan sovmenin havali goruldugu egitim seviyesi aşırı derecece dusuk ortamlardi benim icin.

Son düzenleme:
Artik benim icin lisenin sonu yavas yavas yaklasiyor, ben ise hayatimda bir daha gelemeyecegim lise hayatimda ciddi manada cok az arkadaslik ve guzel ani birakabildim. Yanlış anlamayin utangac biriyim ama sosyal anksiyetem yok hemcinsimle rahatlikla iletisim kurabiliyorum. Ama sinifta dislanmakla dislanmamak arasinda gidip geliyorum. Dislanmamin sebebi gecmis yilda cok çocuksu olmam ve fazla cenesi dusuk biri olmam. Ayrica sinifa uyum saglayamiyor olmam. Çocuksuluk ve cene sorunumu bu sene cozdum cok daha sakin birisiyim. Fakat tabii ki de koca senelik kotu izlenimimi duzeltemedim. Tamamen soyutlanmaktan beni koruyan ise iyi niyetli birisi olmam. Birisi benden bir iyilik istediginde yuksek ihtimalle hayir diyemem. Erkek arkadaslarim beni dislamadilar ama tam olarak aralarinada almadilar yani cogu zaman sohbet ederken cok az dinlendim. Çunku ben insanlarla hiçbir ortak ilgi alani paylasmiyorum ve cogunluga ayak uydurmayi reddetigim icin bana aptal muamellesi yapiyorlar. Siniftaki erkeklerin cogu futbol fanatigi, oturup saatlerce cok biliyormus gibi bir futbolcuyu yorumluyorlar. Ben ise futboldan nefret ederim tuttugum bir takim var fakat ailemden dolayi ilgilendigimden degil. Ben tarih hayrani biriyim fakat hiçbir zaman bu ilgi alanim ciddiye alinmadi alay konusu oldu tarih sinavina az kala cogu kisi yanima sirnasir 2 aylik konuyu 1 saate anlatmami bekler, sonrasinda gecer not alinca tessekur bile etmeden alay konusu yapmaya devam ederler. Animeleri de cok severim siniftan da seven bir suru kisi var fakat sorun onlarin aksiyon ve yuksek tempolu animeler severken, ben daha cok romantik ve yavas tempolu animeleri severim. Tabii bununla da zamaninda bayağı dalga gectiler. 2 tane cok iyi arkadasim var ilkokuldan beri sadece onlara sirtimi dayadim şu ana kadar, yani sosyal hayatim boyle berbat degil ama asosyellige yol acacak kadar da az degil. Benim asil sorunum kizlarla hayatim boyunca cok az konustum yani hayal edebileceginiz en az miktarda. Ortaokulda cok sosyal biriydim erkek cephesinde tanidigim oldukca fazlaydi beni sevmeyen yoktu neredeyse. Fakat ben cok gec telefon sahibi oldum arkadaslarimin cogu 8. sinifta telefon sahibiydi ve surekli bir yerlere gidiyorlardi. Benim ailem ise cok korumaciydi disari ancak lise 2'den sonra adamakıllı yalniz cikabilmeye başladım. Bu durum bir sure sonra insanlarin gozunde, o gelemez, o yapamaz izlenimi olustu boylece bir sure bayağı bir yalnizlik yasadim sonrasinda telefon edinsemde beni aralarina almadilar, cunku araya ergenlik ve kiz meraki girdi. Bizim sinifta kiz arkadas edinmek prestij icin cok onemliydi kiz arkadasin yoksa daha kotusu benim gibi DM kutuma ya da arama gecmisime kiz birisi ugramamis bile olunca insanlar benimle sap diye fazla iletisim ilerletmiyordu. Fakat son zamanlarda kafama dank etti artik geriye sadece üniversite kaldi ve ben daha bir kizla adamakıllı iletisim kurmayi bile ogrenemedim. Amacim sevgili edinmek degil sadece ciddi manada kiz arkadas edinmek istiyorum. Yani cirkin miyim yani kacilacak yuzune bakilmacak biri degilim ama bir albenim yok. Spora yazildim fakat tabii ki de fizik 2 hafta icerisinde olusmuyor ve mideme duskun oldugum icin fazlaca abur cubur tuketiyorum yani gelisimim yavas. Ve en buyuk sorun firsatim varken siniftaki kizlarin hiçbiriyle adamakıllı iletisim kurmadim yani cok az gunaydin, gorusuruz en fazla. Simdi ise bir kizla konusabilmek icin tum olanaklarimi kullansamda artik cok zordu. Cunku zaten etrafinda pervane gibi donen erkek sayisi cok fazla oldugu icin beni m izin arkadas olmak mumkun bile olmadi. Cabalarim sonucu bir kizla arkadasligimi ilerlettim yana yana oturmayi falan teklif etti fakat fazla hassas biriydi boyu kisaydi bende samimiyetime guvenerek dostane bir saka yaptim boyuyla ilgili, o gunden beri beni gormezden geliyor. Yani ne yalabilirim bilmiyorum yani okulun ortasindan bir kizi cevirip arkadas olmasi icin zorlayamam, yani lise bitti artik buyuk ihtimalle buradan boyle gideceğim ama en azindan universitedeki ilk gunlerim icin daha olumlu bir imaj nasıl cizebilirim yani populer birisi olmak istemem sadece insanlarin arkadas olmak isteyecegi birisi olmak istiyorum ama ne yapacagim konusunda en ufak bir fikrim bile kalmadi.
Kendine küçük hedefler koymayı deneyebilirsin örnek olarak :
Bu sabah sınıfımdan 3 kızla kısa bir konuşma yapacağım (günaydın, nasılsın, soru sormak vb.)
Eğer bu dediğimi yapamayacak gibiysen dijital platformlar aracılığıyla deneyebilirsin, anomim bir hesap oluştur flört, tanışma uygulamalarından birileriyle sesli bir şekilde görüş. Hata yapsanda anomim olduğundan problem olmaz. Hayatı oyun gibi düşün. Ne kadar çok denersen o kadar çok exp kazanırsın ve en sonunda level atlayıp gelişirsin. En azından ben böyle düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı