Lise için ilk gün tavsiyeleri

Eğitim sistemiyle konunun ilgisini şu an anladım. Hocalarım lise derslerinin çok farklı ve ortaokula kıyasla çok zor olduğunu söylediler. Eğitim sistemiyle ilgili soruma ise "Eğitim sistemini her zümrede dile getirmemize rağmen bir türlü düzelmedi." şeklinde yanıtladılar. Senin için zor olacak arkadaşım.

Arkadaşlar yarın lisenin ilk günü. Çok fazla heyecanlıyım. Sizce hangi sıraya oturmalıyım, yeni insanlarla nasıl tanışmalıyım ve nasıl davranmalıyım? Tecrübeli kişilerden incelikleri bekliyorum. Yarın birçok kişi için bir rehber olur. :LOL::LOL:

Bir kereden bir şey olmaz diyen herkesten uzak dur .

Şu anda bu mesajı sana staj yerimden yazıyorum o_O
1 sene önce hiç beklemediğim bir anda sadece " Hg " harfleri ile başladı ilişkim ve hala devam ediyor 300 gün oldu dün. Kız tavlamak için liseye gidilmez, bizimde kafamızda vardı hep bu fikirler fakat girdikten sonra ortama anlıyorsun, bir gün bir taştaşlının kız arkadaşına zıplarsın daha sonra herifi üzerinde yumruklarını yerken görürsün bütün okulun önünde hemde, umarım anlatabilmişimdir iyi dersler.o_O

Bu okul saçmalığını hangi haber ajansı salladı bilmiyorum ama öyle saçma bişe olmadığını düşünüyorum. Ben o olayı Salı günü duydum. O gün ilçede değildim. Çarşamba geldim, okulda güvenlik dahil kimse yoktu. Bahçe kapısı açık, camlar açık. Dış kapı ise kilitli. Sinirlendim arkadaşın evine gittim birlikte kasa temizledik. :) Sirimizi kasadan aldık. :)

Şu kız işini bırak. Harry Potter ve Melez Prens adlı filmi izlersen ne dediğimi anlarsın. Bu işler yapana erken değil ama şahsen benim tarzım bu değil. Gelecek hayallerimde Mars'a görevine katılmak olduğu için evlenmek bile istemiyorum. Hayallerimi gerçekleştirmeye çalışacağım.
Valla ya çok sinir olmuştum ne sağlam sattı ama kitapta o satmıyor arkadaşı satıyor. Hele Snape, dunyada başka kadın yok sen git Lily'e aşık ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğin saçma sapan lise aşkı dizilerini ve duyduğun yalan yanlış kız muhabbetlerini bir kenara bırak ve unutma ki arka sıraya oturup telefonda çok önemli bir işin varmış gibi uğraşma numarası yapmak seni cool falan göstermeyecek.Bu işleri bırak çünkü bu sene gördüğün derslerin neredeyse hepsi ygs de çıkacak dolayısıyla derslerine odaklan.Ayrıca büyükler sigara teklif ederlerse kesinlikle reddet ve fazla gevşek kişilerle muhattap olma.

Yav kimseyle takılma kendini ağırdan sat diyenleri anlamıyorum. Öncelikle sınıfa gir bir ortamı kes sonra kaafna yatan birinin yanına git merhaba ben xxx de eğer insanları çözme işinde iyi isen 10 saniyelik konuşmadan çocuğun ne mal olduğunu anlarsın kafanı sarmazsa git başkası ile muhabbet et. Kız mevzusu ise kompleks bir olay illa sevgili yapıcam diye kasma olacağı varsa olur.Ve konuşmayarak cool olunmaz. Cool olmak bir sanattır :ROFL:. İnsanlarla konuş dedik ama gidip onla bunla labali olma bir standartın olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı