Lisede İlk Gün Ne Yapılmalı?

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar liseye başlayacağım ama çok heyecanlıyım. Lisede ilk gün nasıl olcak herkes anne ve babasıyla mı gelcek yoksa bir kenara çekilip oturacak mı ? Sınıfa gelince ne yapmalıyım ? Başka şeyler için de yardımcı olursanız sevinirim. Bir de gideceğim yer ticaret meslek lisesi nasıl olur merak ediyorum.

Kardeşim öncelikle kolay gelsin, açık konuşmak gerekirse lisenin ilk yılı eğitim hayatım boyunca geçirdiğim en zorlu yıllardan biriydi. Bu sadece sosyalleşme anlamında, derslerin bunaltacağını düşünmüyorum. Sana tavsiyem okula yalnız gitmen ve başkalarıyla iletişime geçmen. Sonuçta gittiğin okulda herkes yeni olacak, muhtemelen kimse birbirini tanımıyor olacak. Sınıfa git, istediğin yeri seç otur. Zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir eğer çok içine kapanık biri değilsen.

Sakın anne babanla gitme gerisi önemli değil zaten. :D Ticaret mesleğin ortamı biraz kötüdür ama (En azından burada öyle. ) düzgün insanlarda vardır elbet. Zaten ilk gün bütün erkekler toplanıp sohbet edeceksiniz tanışacaksınız falan. Öyle stres yapmalık bir şey yok açıkçası.

Heyecan yapacak bir şey yok ya, gidiyorsun erkekle tanışıp hemen bir futbol muhabbetine giriyorsun. Sonra yavaş yavaş kızlarla muhabbete giriyorsun falan. Keşke bitmeseymiş lise :D Bizim zamanımızda böyleydi şimdisini bilemiyorum.

Üst sınıflardan uzak dur çünkü tüm senen zehir gibi geçebilir. İlk bir hafta oldukça sıkıcı gelebilir sana ama daha sonra raylar yerine oturur sınıftakileri yavaş yavaş tanırsın ve ortamın kurulmaya başlar .

Tek git okula annen baban ile gitme. Genelde futbol ya da araba dan bi konu girer tüm erkekler birbiryle tanışır, tanışamasa bile genelde beden dersinde futbol oynarken erkekler birbiriyle kesin tanışır :D .

Tenefüslerde dışarı çıkma. Okulda fazla gezme. Bir süre seninle Çöm, Çömez diyerek dalga geçecekler. Aldırış etme. Sınıfındakikerle zamanla tanışacaksın. Onlarla aranı iyi tut. Hocalarla aranı iyi tut. Ve doğal davran. Sınıfta içine kapanma.

12/D'nin kapısına tekme atarak içeri gir ve bundan sonra ne istersem o olacak de.
Bunu yapmak cesaret ister. Yapıldığı zaman bayağı popüler olursun tabii. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı