Lise için ilk gün tavsiyeleri

Ancak senin geçen hafta okula gitmen gerekiyordu.
Bu okul saçmalığını hangi haber ajansı salladı bilmiyorum ama öyle saçma bişe olmadığını düşünüyorum. Ben o olayı Salı günü duydum. O gün ilçede değildim. Çarşamba geldim, okulda güvenlik dahil kimse yoktu. Bahçe kapısı açık, camlar açık. Dış kapı ise kilitli. Sinirlendim arkadaşın evine gittim birlikte kasa temizledik. :) Sirimizi kasadan aldık. :)

Dersler sıkıntı değil. Halledebilirim. Sen kızları nasıl tavlayacağımı anlat. :LOL:
Şu kız işini bırak. Harry Potter ve Melez Prens adlı filmi izlersen ne dediğimi anlarsın. Bu işler yapana erken değil ama şahsen benim tarzım bu değil. Gelecek hayallerimde Mars'a görevine katılmak olduğu için evlenmek bile istemiyorum. Hayallerimi gerçekleştirmeye çalışacağım.

Dersler sıkıntı değil. Halledebilirim. Sen kızları nasıl tavlayacağımı anlat. :LOL:
Güzel kardeşim. Lise gerçekten ortaokula benzemiyor. Tanıdığım bir arkadaş vardı ortaokulda notları 90-100 falan idi. Liseye bi' geçti, çocuk 40 alsa şükrediyordu ilk zamanları. Bunun nedeni derslerle hiç ilgilenmemesiydi. Bir sene sınıfta kaldı, daha sonra aklı başına geldi. 80 ortalama ile 9. sınıfı bitirdi.

Yani kızlarla takılırsın yeri gelir de, sen ilk günden bunların peşinden koşarsan gerçekten çevrene yanlış izlenimler bırakırsın ve kendini yanlış ifade edersin. Onların da bir zamanı var elbet. İleride çok önemli bir sınav var ona odaklan.

Ha yakışıklılık falan demişsin o konuya da değineyim. Diyelim kendine göre yakışıklısın. Ancak sırf yakışıklısın diye peşinden koşan kızlardan uzak dur. Bu arada avatarın yok.

Bu okul saçmalığını hangi haber ajansı salladı bilmiyorum ama öyle saçma bişe olmadığını düşünüyorum. Ben o olayı Salı günü duydum. O gün ilçede değildim. Çarşamba geldim, okulda güvenlik dahil kimse yoktu. Bahçe kapısı açık, camlar açık. Dış kapı ise kilitli. Sinirlendim arkadaşın evine gittim birlikte kasa temizledik. :) Sirimizi kasadan aldık. :)
Saçmalık falan yok hocam. Benim kuzenimde oldu bu olay ve uygulandı. Okuldan okula değişiyor herhalde.

Taktiğimi anlatıyorum. İlk gün gidip herkesle tanışmayacağım ve cool davranmaya çalışacağım. Sonra kızlara ters psikoloji ile tavlamaya çalışacağım. Orta sıranın arkasına oturup her yere yakın olacağım. Öğretmenlerle aramı iyi tutacağım. Dersi anlayabileceğimi düşünüyorum o yüzden son 1 hafta sınavlara çalışacağım. Nasıl?
İlk günden öğrencileri kızları düşündürmeye iten eğitim sistemini... Konuya cevapların hepsi boş şu an gözümde.

İlk günden öğrencileri kızları düşündürmeye iten eğitim sistemini... Konuya cevapların hepsi boş şu an gözümde.
Ders çalışmayacağım değil arkadaşlar çalışacağım fakat arada kızlarla nasıl konuşulması ve muhabbet edilmesini söyler misiniz? Sevgili yaparsam düzenli bir hayatım olur diye düşünüyorum.

@Kemalettin9521 Kardeşim benim canım, lisede (genel olarak konuşuyorum "yok öyle değil böyle" demeyin) kızların bir çoğu böyle serseri tipli, elinde sigara sağa sola sataşan tiplerle ilgilenir ki kafaya takılacak bir durum değil. Şimdi sen tutarsın onlarda olayım dersin ama (gerçekte öyle değilsen olamazsın zaten) olursan bile özün öyle değilse aralarında hep seni ezerler veya iğrenç espriler senin üstünden döner.

Sonra hiç bir baltaya sap olamazsan da halanın damadının dayısının iş yerinde çalışan bir kız bulurlar sana evlendirirler ve biter.

Eğer kızları boş verip (boş verip kısmını kafanızda değiştirin), sınavına odaklanırsan işte ondan sonra asıl kızlar seninle dolanır. Lisedeki kızların bir kısmı "Ben bunlarla takılayım da sonradan zaten iyi bir eş bulurum" kafasında oldukları için, üniversitede asıl olaylar başlar. Lisede yok mu? Var tabi ama cımbızla seçmen lazım. ;)

Şu kız işini de okulda o kadar şey yapma adın çıkar okulda. ;)

Ders çalışmayacağım değil arkadaşlar çalışacağım fakat arada kızlarla nasıl konuşulması ve muhabbet edilmesini söyler misiniz? Sevgili yaparsam düzenli bir hayatım olur diye düşünüyorum.
Üzerine geldiğimin farkındayım ama mecburum kusuruma bakma. "Sevgili yapma" tabiri son derece çağ dışı. Sevgili yapılmaz. Bir insandan hoşlanırsın ve çıkma teklifi edersin. Bu tabirlerden kendinizi uzaklaştırın. Aynı zamanda lisede kendinize yatırım yapın. Kültürlü olmak ve eğitimli olmak her şeyden daha önemli.

Hocam sırf sevgili yapmak amaçlı sevgili yapacaksan, bu hareket çok mantıksız. O zaman sokaktan çevirdiğin ilk kıza ''Slm cnm sew olak mı yha'' dersin. Sevmedikten, hoşlanmadıktan sonra sevgili yapmanın mantığı yok. Takılmak istiyorsan arkadaşlarınla takıl.

@InJustice Dediklerin son derece doğru. Ayrıca bu ülkede neden herkes geç kalırsam bana kız kalmaz kafasında yaşıyorlar? Saçma sapan bir lisede okuyorsan ve serseriysen (Öyle olduğunu sanmıyorum.) tüm kızlarla 1'er haftalık ilişki yaşarsın. Sonra bırakırlar. Aynısını kuzenim üzerinde görüyorum. Her hafta başka biriyle konuşuyor.

Kısacası anlatmak istediğim; Önemli olan insanların sana nasıl baktığı değil, sevgilinin olup olmaması veya çevrede ne kadar tanındığınla ilgili değil, önemli olan senin ne kadar derslerine kendini verdiğin ve hayatını hangi gerçek işler yaparak geçirdiğindir. Şu ana kadar sevgilim olmadığına sorarsan pişmanım ama 1 tane olacak ve adam gibi seveceksin. "Sevgili yapmak" dediğin her hafta başka kızla konuşmaksa, varsın kalsın ben böyle de iyiyim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı